Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Biegali w Lewinie

W dniu 13 maja br. w Lewinie Brzeskim odbyły się VI Wojewódzkie Biegi Uliczne. Organizatorem imprezy byli Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Miejsko – Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim i Towarzystwo Przyjaciół Lewina.

Impreza rozpoczęła się na lewińskim Rynku, gdzie o 14.00 Burmistrz Lewina Brzeskiego – Artur Kotara wraz z Prezesem Gminnego Zrzeszenia LZS – Janem Chruścielem uroczyście otwarli miasto dla biegaczy z całego województwa opolskiego.

VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim

VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim

W biegach wzięło udział prawie 200 sportowców podzielonych na 7 kategorii. Najmłodsi uczestnicy mięli po 7 lat.

Najlepszymi zawodnikami z Lewina Brzeskiego okazali się: Pani Renata Gaj – Jurczyk, która była 3 na dystansie 10.000 m oraz Tomasz Fornal, który zajął III miejsce na dystansie 5 km – ci zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne sponsorowane przez Chemię – Bomar ze Skorogoszczy. Najlepszy czas na 10 km oscylował wokół 32 minut.

Na wyróżnienie zasługuje także Michał Bąbelewski - lewiński gimnazjalista, który wziął udział w 2 biegach: na dystansie 2.000m, gdzie zajął III miejsce oraz na najdłuższym dystansie 10 km, w którym także był trzeci.

Organizatorzy dla uczestników sklasyfikowanych na miejscach 1 do 6 przygotowali nagrody pamiątkowe (medal oraz dyplom uczestnictwa), a laureaci, sklasyfikowani na podium, otrzymali cenne nagrody  - sprzęt sportowy.

Przygotowano także klasyfikacje szkół i gmin, w pierwszej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Lewina Brzeskiego a w drugiej Gmina Lewin Brzeski.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy finansowo wsparli przygotowanie imprezy tj.: Chemii – Bomar ze Skorogoszczy, firmie KRAW-BUD z Lewina Brzeskiego, Bankowi Spółdzielczemu z Oławy i Bankowi Spółdzielczemu Grodków – Łosiów.

VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim

VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim   VI Biegi Uliczne w Lewinie Brzeskim


Wyniki w poszczególnych kategoriach:

600m – niepełnosprawni     

                1. Andrzej Lewiński – Warsztaty Terapii Zajęciowej Brzeg
                2. Łukasz Wojtaszek – Warsztaty Terapii Zajęciowej Brzeg
                3. Grzegorz Smolak – Warsztat Terapii Zajęciowej Lewin Brzeski

600m – dziewczęta rocznik 2004 i młodsze

            1. Aleksandra Myszkiewicz - PSP Lewin Brzeski
            2. Natalia Litwinowicz - PSP Lewin Brzeski
            3. Kalina Bednarska - PSP Lewin Brzeski

600m – chłopcy rocznik 2004 i młodsi

            1. Filip Struski – PSP Lewin Brzeski
            2. Bartłomiej Kawiak - PSP Lewin Brzeski
            3. Adam Stojanowski - PSP Lewin Brzeski

1.000m – dziewczęta rocznik 2003 – 2002

            1. Karolina Budzeń - PSP Lewin Brzeski
            2. Sabina Mikitów - PSP Lewin Brzeski
            3. Aleksandra Ślęzak - PSP Lewin Brzeski

1.000m – chłopcy rocznik 2003 – 2002

            1. Michał Białajczuk – UGKS „Odra” Brzeg
            2. Mateusz Chinalski – PSP Lewin Brzeski
            3. Jakub Urban – PSP Lewin Brzeski

1.000m – dziewczęta rocznik 2001 – 2000

            1. Magdalena Jałoszyńska - Zorza Niemil Oława
            2. Katarzyna Bartunek - Zorza Niemil Oława
            3. Sara Bartunek - Zorza Niemil Oława

1.000m – chłopcy rocznik 2001 – 2000

            1. Piotr Granatowski – PSP Lewin Brzeski
            2. Michał Rzemykowski – Zorza Niemil Oława
            3. Damian Żądło - Zorza Niemil Oława

1.500m – dziewczęta rocznik 1999 – 1998

            1. Kornala Wilk – UGKS „Odra” Brzeg
            2. Sylwia Wiewiórka – PSP Lewin Brzeski
            3. Katarzyna Janicka - PSP Lewin Brzeski


1.500m – chłopcy rocznik 1999-1998

            1. Paweł Zawiślak - Zorza Niemil Oława
            2. Justin Ziółkowski – PG Łambinowice
            3. Filip Żągiel – Pomologia Prószków

1.500m – dziewczęta rocznik 1997 – 1996

               1. Aleksandra Pańkowska - Olszanka
               2. Aleksandra Gabryel – PG Łambinowice
               3. Magdalena Wawidowicz – PG Nr 3 Oława

2.000m – chłopcy rocznik 1997 – 1996

            1. Paweł Szyler – Młodzik Ziemia Oławska
            2. Sebastian Wysocki – „Olimpia” Lewin Brzeski
            3.Michał Bąbelewski – Lewin Brzeski

5.000 – kobiety 

            1. Patrycja Obodzińska – UGKS „Odra” Brzeg
            2. Ewelina Ołowiana - UGKS „Odra” Brzeg
            3. Dominika Basik – Lewin Brzeski

5.000m – mężczyzn  

            1. Piotr Gancarz - Zorza Niemil Oława
            2. Damian Cyc – PG Łambinowice
            3. Tomasz Fornal – Lewin Brzeski    
 
10.000m – kobiety     

            1. Joanna Paruszewska z Fast Foot Opole
            2. Monika Mrugała z Fast Foot Opole
            3. Renata Gaj – Jurczyk – Lewin Brzeski

10.000m – mężczyźni:     

            1.Łukasz Pańkowski – Olszanka
            2. Kamil Karbowiak –UGKS „Odra” Brzeg
            3. Michał Bąbelewski – Lewin Brzeski