Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Wycieczka do Brzegu

 
W środę 22 sierpnia b.r. Biblioteka Publiczna w Przeczy zorganizowała wycieczkę do Brzegu dla czytelników biblioteki. W wycieczce wzięło udział dziewięcioro dzieci oraz dwie osoby dorosłe.
Głównym punktem wycieczki była wizyta w Zamku Piastów Śląskich. Zwiedzającym udostępniono sale na dwóch kondygnacjach, krużganki, podziemia i dziedziniec. Niestety niedostępne były przepiękne ogrody. Oprócz zwiedzania na czas wakacji przygotowano w zamku ciekawą ofertę. Można było obejrzeć zbiór lamp naftowych, wystawę starodruków, a także biżuterię wykonaną z papieru.
Po wizycie w zamku uczestnicy wycieczki udali się na spacer po mieście z przewodnikiem, który niezwykle ciekawie opowiadał o historii Brzegu przytaczając legendy i anegdoty. Szczególnie ciekawa była historia o tym, jak jeden z władców przy pomocy fortelu nauczył brzeżan jeść ziemniaki.     Wycieczkę zakończył relaks w parku i harce na placu zabaw.

wycieczka_brzeg_3.jpeg wycieczka_brzeg_1.jpeg wycieczka_brzeg_4.jpeg

wycieczka_brzeg_5.jpeg wycieczka_brzeg_8.jpeg wycieczka_brzeg.jpeg