Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

Mecz sezonu dla Olimpii

162742img_0073[1]

162610img_0059[1]

162432img_0035[1]

Niesamowite widowisko, na które czekali wszyscy fani futbolu w Brzegu i Lewinie skończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Należy nadmienić, ze było to dopiero drugie zwycięstwo „Olimpii” w całej historii ligowych zmagań obu zespołów. Kibice w Lewinie Brzeskim od dawna nie uświadczyli tak wspaniałego meczu. Emocji – ze względu na boiskowe poczynania, jak i fantastyczną atmosferę na trybunach – było co nie miara. Mówi się, ze na trybunach zasiadło ok. 1300 osób, co jak na ta klasę rozgrywkową jest nie lada wyczynem !
Gospodarze przystępowali do tego meczu po dość nieoczekiwanej porażce w Strzelcach Opolskich. Zawodnicy Piasta natomiast w rundzie wiosennej tylko raz stracili punkty, po remisie z Pogonią, w Łosiowie. Prawdopodobnie ostatnie potknięcie Lewinian, oraz jesienna porażka w Brzegu sprawiła, że to zawodnicy „Olimpii” bardziej zdeterminowani podeszli w początkowych minutach do tego spotkania. Szybka i dokładna gra już w 11minucie otworzyła miejscowym drogę do bramki. Fantastyczną trójkową akcje kończy Koziarski, po dokładnym podaniu grającego trenera R. Tomaszewskiego. Już 5 minut później świetnie dysponowany tego dnia ofensywny pomocnik niezwykle precyzyjnie dogrywa z rzutu rożnego na głowę A. Tomaszewskiego, który cudownym strzałem podwyższa wynik spotkania.
Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra gości, którzy wielokrotnie zagrozili bramce Lewinian. Kilka z tych sytuacji mogło, a w zasadzie powinno skończyć się golem, lecz w bramce świetnie dysponowany był Szkuta. Otwarta gra „Piasta” wiązała się z ryzykiem kontrataków miejscowych. Jeden z takich w 82 minucie okazał się decydującym dla losów spotkania. Niepilnowany Koziarski znalazł się w sytuacji sam na sam z Wyrębkiem i w  pięknym stylu podwyższył wynik na 3:0.
Brzeżanie zdołali odpowiedzieć tylko raz. W doliczonym czasie gry strzał rozpaczy Kruka z 20 metra zamienia się na bramkę. Nie było już jednak czasu na to, by „Piast” mógł zdziałać coś więcej.
Fantastyczny mecz kibice wieńczą śpiewem „derby są nasze, Olimpio derby są nasze”. Tym właśnie kibicom, zarówno lewińskim, jak i brzeskim należą się specjalne podziękowania, to dzięki fantastycznej oprawie i dopingowaniu swoich drużyn przez całe 90 minut śmiało można nazwać czwartkowy pojedynek meczem sezonu!