Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

III Wojewódzkie Zawody Sportowe dla osób niepełnosprawnych

  Zawody Osób Niepełnosprawnych

Zawody Osób Niepełnosprawnych

Zawody Osób Niepełnosprawnych

 31 maja 2008 roku w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim odbędą się III Wojewódzkie Zawody Sportowe dla osób niepełnosprawnych. To największa tego typu impreza sportowa w województwie opolskim. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 W zawodach weźmie udział około 100 osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego oraz kilkanaście osób z zaprzyjaźnionych ośrodków z innych województw.
Uczestnicy zawodów wezmą udział w takich konkurencjach jak: rzut woreczkiem do tarczy, trójbój siłowy, wyścig na hulajnodze, tor przeszkód na czas, tenis stołowy, jazda na rowerze stacjonarnym, piłka nożna, tenis stołowy,  przeciąganie liny i itp.
Celem zawodów jest rozwijanie umiejętności sportowych osób niepełnosprawnych, zdrowa, sportowa rywalizacja i współzawodnictwo,  przyjaźnie i integracja z młodzieżą oraz dziećmi ze szkół, harcerzami i lokalną społecznością.
Tego rodzaju zawody stanowią znakomitą formę terapii osób niepełnosprawnych poprzez rywalizację w duchu sportowym i koleżeńskim. Zawodnicy uczą się czerpania radości i zadowolenia z osiąganych wyników w sporcie.
Chcielibyśmy aby nasze przedsięwzięcie zostało dobrze przyjęte przez wszystkich uczestników projektu. Uważamy, że niezwykle ważne jest dotarcie do jak najszerszej rzeszy odbiorców.