Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

Wyszukaj w serwisie
×

Olimpia Lewin Brzeski w IV Lidze

Feta Olimpii

Ostatni mecz Olimpii Lewin Brzeski w tym sezonie, który odbył się 14 czerwca 2008 roku był pożegnaniem z ligą okręgową, a zarazem awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Piłkarze Olimpii podejmowali rezerwy MKSu Kluczbork, a mecz zgromadził na trybunach 300 kibiców, którzy do końca wspierali swój zespół.

Od samego początku spotkania to Olimpia górowała na boisku, lecz bez większych sukcesów strzeleckich na początku meczu. W 27 minucie spotkania przeciwnicy Olimpii zdobyli przewagę zdobywając pierwszą bramkę. Radość zawodników z Kluczborka nie trwała zbyt długo - 2 minuty później Daniel Wolny wyrównuje. Bramka ta wywołała maraton strzelecki zawodników z Olimpii – 59 minuta – Marek Kita, 64 minuta – Daniel Wolny, 80 minuta Kamil Koziarski, 86 minuta ponownie bramkę zdobywa Marek Kita. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5 - 1 dla Olimpii.
Równo z końcowym gwizdkiem sędziego w górę wystrzeliły szampany i fajerwerki rozpoczynając świętowanie awansu. Runda honorowa piłkarzy wokół boiska w podziękowaniu kibicom przeniosła się do aut, które ruszyły ulicami Lewina powiewając klubowymi flagami.
Na Rynku ponownie otworzyły się szampany i wystrzeliły petardy. Kolumna samochodów przeniosła się na cmentarz, gdzie w ciszy i z powagą zapalono znicze na grobie zmarłego Prezesa, który był ojcem sukcesu Olimpii i to właśnie Jemu piłkarze dedykują awans. Warto wspomnieć, że zarząd przyjął zmiany w statucie klubu nadając nazwę stadionowi lewińskiemu: imienia Mieczysława Kawiaka.
Gratulujemy piłkarzom Olimpii życząc takiej samej pozycji końcowej w nowej klasie rozgrywkowej.