Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Otwarcie ronda

DSC00052ma.jpeg  

DSC00057ma.jpeg

W czwartek  6 listopada nastąpił odbiór techniczny ronda w Lewinie Brzeskim. Inwestycja została rozpoczęta w  maju tego roku. Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Kościuszki powstało rondo o średnicy zewnętrznej  32 m i 6 m jezdni. Wykonawcą  projektu było  Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Kędzierzyna-Koźla. Całkowity koszt  budowy ronda  to 2.826.080,05 zł brutto.
Skrzyżowanie to było  jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na terenie gminy, dochodziło tu bardzo często do niebezpiecznych kolizji oraz wypadków drogowych.  Nowopowstałe rondo podniosło znacznie poziom bezpieczeństwa   kierowców oraz dzieci, które uczęszczają, do usytuowanej w pobliżu szkoły podstawowej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że również ulice uszkodzone podczas organizacji objazdów  zostały naprawione, a nawierzchnia na ulicy Buczka, (najbardziej uszkodzona) została wykonana na nowo.
W projekt budowy ronda, oprócz władz Lewina Brzeskiego, zaangażowany był   Urząd Marszałkowski  i Starostwo Powiatowe, które  także partycypowały  w kosztach budowy .
Uroczyste otwarcie planowane jest za 2 tygodnie.