×
Wyszukaj w serwisie
×

III Gminny Konkurs Recytatorski w Lewnie Brzeskim

 

Laureaci - uczniowie podstawówek i gimnazjów   Laureaci - przedszkolaki    Występ Łady Gorpienko

Dnia 19 maja 20109 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się finał III Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Słowem - muzyka” zorganizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Lewinie Brzeskim.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z całej gminy Lewin Brzeski. Przeprowadzony został w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów. Celem konkursu było: zachęcenie dzieci i młodzieży do zapoznania się z twórczością pisarzy, rozwijanie ich zainteresowań i talentów, szerzenie kultury czytelniczej i kultury słowa.

Jury w składzie:

  • Romana Gruntowska, 
  • Grażyna Wójcik – Zięba,
  • Irena Rutkowska,
  • Urszula Stanisławska – Hunek,
  • Anna Trusiewicz,

nagrodziło następujące osoby:

I KATEGORIA WIEKOWA – PRZEDSZKOLAKI:

  • I miejsce: Wiktoria Łukasik i Kamil Lewandowski,
  • II miejsce: Dominika Rutowicz i Amelia Tarnawa,
  • III miejsce: Stanisław Nesterów, Kacper Szarkowski i Weronika Szponar,
  • Wyróżnienie:  
    1. Marta Kucharska,
    2. Jakub Grupka,
    3. Karolina Antoszczyszyn,
    4. Jowita Domicz,
    5. Szymon Mania,
    6. Maja Mierzwa,
    7. Sandra Brzęcka,
    8. Joanna Fijałkowska,
    9. Kinga Szewczyk,
    10. Justyna Miller,
    11. Adam Pieczara
    12. Szymon Gniewowski,
    13. Marcin Konefał,
    14. Milena Kostrzewa,
    15. Alicja Piskozub,
    16. Bartosz Piworun,
    17. Julia Sikorenko,
    18. Marta Morozińska,
    19. Adrianna Wojtasik,
    20. Ewelina Lupa,
    21. Marta Malinowska,
    22. Patrycja Andreasik,
    23. Kaja Michałkiewicz

II KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

  • I miejsce: Julia Mazur i Aleksander Dyła,
  • II miejsce: Agnieszka Fiałka, Żaneta Zagłoba i Aleksandra Łazikowska,
  • III miejsce: Zofia Kozioł, Natalia Kula i  Nikola Zych.

III KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

  • I miejsce: Patryk Podiuk i Dominika Jędrczak,
  • II miejsce: Patrycja Rossiwall, Dorota Wojnarowska i Jacek Multa,
  • III miejsce: Aleksandra Stanek i Bartosz Babiarz,
  • Wyróżnienie: Oliwia Czech i Mieszko Sulikowski.

 

IV KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE GIMNAZJUM:

  • I miejsce: Monika Mazurkiewicz i Natalia Nowosad,
  • II miejsce: Paulina Balsiewicz,
  • III miejsce: Justyna Granatowska i Sandra Jędrczak.

Nagrody specjalne, ufundowane przez Burmistrza Lewina Brzeskiego, otrzymali: Daria Siwuchin, Oliwia Rusin i Grzegorz Fedorowicz.

 III Gminny Konkurs Recytatorski uświetnił gościnny występ Łady Gorpienko, która przepięknie, nastrojowo zaśpiewała przy wtórze gitary kilka utworów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Ładzie Gorpienko, członkom jury, dyrektorowi i pracownikom Domu Kultury za pomoc w organizacji imprezy oraz Burmistrzowi Lewina Brzeskiego za ufundowanie części nagród.