Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Turniej im. Jerzego Sporina już za nami

Po raz kolejny w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim odbył się Turniej Koszykówki Ulicznej im. Jerzego Sporina. Zawody ku czci zmarłego przed 14 laty nauczyciela wychowania fizycznego, techniki i trenera koszykówki dziewcząt - tutejszej szkoły podstawowej – z roku na rok cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej, a także dorosłych pasjonatów tej dyscypliny. W tym roku zagrały również dla swojego trenera  i wychowawcy dziś już bardzo dorosłe dziewczyny, które na potrzeby turnieju przyjęły nazwę Seniority i Lebiody. Po wyrównanej walce, zwyciężyły, w kategorii OPEN – Seniority.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego pan Dariusz Struski, który również na zakończenie imprezy wręczył najlepszym drużynom nagrody i medale. Sędzią Głównym zawodów był jak co roku pan Henryk Rosłan.
 
 
Nagrody dla uczestników turnieju medale i statuetki dla najlepszych drużyn ufundował Burmistrz Lewina Brzeskiego oraz sponsorzy prywatni i Rady Rodziców lewińskich szkół.
 
 
Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Szkoły podstawowe:
 
Dziewczęta:
I m:  Ziomalki Gortata ( skład: Dorota Wargin, Vanessa Ryndak, Dominika Wysocka, Kamila Kondel)
II m: Babeczki
III m: Nike
Najlepsza zawodniczka: Aleksandra Kawiak
 
Chłopcy:
I m: Flinstonowie ( skład: Mikołaj Najda, Paweł Janda, Radosław Kachel, Jakub Stanek)
II m: Miskryty
III m: Zryw
Najlepszy zawodnik: Radosław Kachel
 
Gimnazja:
Dziewczęta:
I m: Romkosie ( skład: Emilia Gołębiowska, Natalia Witkowska, Joanna Mikołajczyk, Andżelika Osyra.)
II m: Skorogoszcz I
III m: Łosiowianki
Najlepsza zawodniczka: Emilia Gołębiowska
 
Chłopcy:
I m – Brzeg (sklad: Robert Kisielewski, Bartosz Chomaniec, Kamil Bogdan, Mariusz Bednarz.)
II m – Smoki
III m – Black Team
Najlepszy zawodnik: Jan Wyżykowski
  
OPEN:
Mężczyźni:
I m – Vertical ( skład: Michał Kucharski, Mariusz Chochorowski, brak danych)
II m – Rącze Żółwie
III m – Glinianka
Najlepszy zawodnik: Michał Kucharski
 
Kobiety:
I m – Seniority ( skład: Ewa Ciepichał – Głodowska, Katarzyna Błahitka, Dorota Rutkowska, Agata Błahitka.)
II m – Lebiody
Najlepsza zawodniczka: Dorota Rutkowska
 
Zorganizowany został również konkurs "wsadów do kosza", który w tym roku wygrał Michał Kucharski.
 
 
                           ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZA ROK !
 
 
Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina
Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina
Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina
Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina Turniej Jerzego Sporina
                                                                                                                                
 
ORGANIZATORZY:          
                                                                
Nauczyciele wychowania fizycznego szkoły podstawowej i gimnazjum w Lewinie Brzeskim .