Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Uratowano bociana

O wypadnięciu małego bociana z gniazda w Kantorowicach poinformowano Straż Miejską w Lewinie Brzeskim dnia 21.06.2013r o  godz.  11.55.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że młody ptak znajduje się na dole słupa elektrycznego w wysokiej trawie. Na jego szczycie znajdowało się gniazdo.

O pomoc w powrocie bociana do domu poproszono strażaków z jednostki OSP w Lewinie Brzeskim. 

W tym czasie, gdy wykonywano czynności związane z przyjazdem strażackiego podnośnika oraz chwilowego wyłączenia prądu elektrycznego, małego boćka pilnował mieszkaniec Kantorowic Pan Edward Karbowski.

Po przyjeździe samochodu Ochotnicy rozstawili podnośnik, wyłączono na chwilę prąd, podniesiono kosz w pobliże gniazda i  strażnik włożył małego bociana do gniazda.

Strażnicy i strażacy mają nadzieję, że bocian zostanie zaakceptowany i nie wypadnie ponownie z gniazda lub nie zostanie z niego usunięty.

 

DSCN4141.jpeg DSCN4146.jpeg

DSCN4158.jpeg DSCN4160.jpeg