Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności

 • Biblioteka w Łosiowie zaprasza na wyjazd na Górę Św. Anny

  16 Sierpnia 2017
  pielgrzymka_plakat.jpeg

  Biblioteka w Łosiowie zaprasza na wyjazd na Górę Św. Anny Biblioteka Publiczna w Łosiowie zaprasza wszystkie Anny i Hanny wraz z przyjaciółmi na WYJAZD PIELGRZYMKOWY DO SANKTUARIUM ŚW. ANNY W DNIU 9 WRZEŚNIA 2017 R. Zapisy w bibliotekach. Więcej pod nr tel. 606 173 422

  czytaj więcej
 • Kryty basen w Lewinie Brzeskim – kolejny krok za nami

  11 Sierpnia 2017
  pływak-pływanie-w-baseni.jpeg

  Z przyjemnością informujemy, iż projekt pn. „Budowa centrum integracji społecznej wraz z zespołem rekreacyjno-kąpielowym w Lewinie Brzeskim” złożony przez Zarząd Mienia Komunalnego – Lewin Brzeski Sp. z o.o. znalazł się na liście projektów spełniających wymogi formalne tj. zakwalifikowanych do kolejnego etapu oceny projektów w ramach konkursowej procedury wyboru projektów dla działania 10.2 Inwestycje wynikające z Lokalnych planów Rewitalizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

  czytaj więcej
 • Zapraszamy na Obchody 20 - lecia Odnowy Wsi

  11 Sierpnia 2017
  Odnowa wsi.jpeg

  Burmistrz Lewina Brzeskiego, Starosta Powiatu Brzeskiego, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi w Sarnach Małych serdecznie zapraszają na uroczystość Obchodów XX-lecia Programu Odnowy Wsi w województwie opolskim oraz Jubileusz X - lecia Odnowy Wsi w Sarnach Małych, które odbędą się na terenie przy świetlicy wiejskiej w Sarnach Małych. Szczegóły na plakacie.

  czytaj więcej
 • W dniu 14 sierpnia 2017r. Urząd Miejski będzie nieczynny

  09 Sierpnia 2017
  Herb Gminy Lewin Brzeski.png

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 2/2017 z dnia 16 stycznia 2017r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017r. w dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek ) Urząd Miejski będzie nieczynny.Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy w środę 16 sierpnia 2017r.

   

  czytaj więcej
 • Otwarcie placu zabaw we Wronowie

  08 Sierpnia 2017
  wr2.jpeg

  W dniu 05 sierpnia br. w sołectwie Wronów miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców  tej wsi. W ceremonii otwarcia i poświęcenia udział wzięli Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Ks. Tomasz Struzik z parafii św. Jakuba Apostoła  w Skorogoszczy, Radny RM Władysław Górka, Sołtys Wsi Alojzy Witoń oraz mieszkańcy.                   

  czytaj więcej
 • "(O)POLSKIE NAJ...", czyli NAJfajniejsze wakacje z Biblioteką Publiczną w Lewinie Brzeskim

  08 Sierpnia 2017
  P1090466.jpeg

  Wszyscy wiedzą, że NAJdłuższą rzeką w Polsce jest Wisła, a NAJwyższym polskim szczytem są Rysy. Niewielu jednak zna nazwę NAJmniejszego miasta w Polsce bądź NAJgłębszej polskiej jaskini. Dzieci uczestniczące w tegorocznym Wakacyjnym Tygodniu z Biblioteką miały okazję poznać polskie "NAJ", a także odwiedzić i pogłębić wiedzę na temat kilku NAJciekawszych miejsc w NAJmniejszym województwie w Polsce.

   

   

   

  czytaj więcej
 • Wakacje w Strzelnikach

  03 Sierpnia 2017
  IMG_0017.jpeg

   „Hello wakacje.  Biblioteczne podróże – małe i duże” – tak brzmiało tegoroczne hasło wakacji w Strzelnikach, które odbywały się w dniach otwarcia biblioteki od 10 do 21 lipca. Biblioteka postanowiła zabrać dzieci do trzech najbardziej znanych krajów – upragnionych celów wakacyjnych podróży. Uczestnicy spotkań poznali Grecję, Włochy oraz Hiszpanię.

  czytaj więcej
 • Bezpłatne zajęcia z jogi

  02 Sierpnia 2017
  Joga.jpeg

  Burmistrz Lewina Brzeskiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne zajęcia ruchowo – oddechowo śmiechowo – relaksacyjne.

  czytaj więcej
 • Czytelnicy Biblioteki Publicznej z Przeczy na wycieczce w Opolu

  02 Sierpnia 2017
  20170720_092541.jpeg

  Czy istnieje lekarstwo na wakacyjną nudę? Tak! To biblioteka. A w połączeniu z wakacjami, to naprawdę coś.

  czytaj więcej
 • Rodzina 500+

  02 Sierpnia 2017
  indeks.png

  Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim (Dział Świadczeń Społecznych) informuje, że od 1 sierpnia 2017 roku wchodzą w życie zmiany wprowadzone przez Sejm RP do ustaw: o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (500+), o świadczeniach rodzinnych oraz o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

  czytaj więcej