Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności

 • Spotkania informacyjne dla wnioskodawców obszaru BOWH

  23 Lutego 2017
  BOWH_logotyp_2015.jpeg

  Zarząd Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” zaprasza na spotkania informacyjne w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  czytaj więcej
 • Walne Zgromadzenie Miejsko - Gminnej Spółki Wodnej

  21 Lutego 2017
  1.jpeg

  W poniedziałek 20 lutego 2017 roku w Lewinie Brzeskim odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Miejsko - Gminnej Spółki Wodnej w Lewinie Brzeskim. Spotkanie poprowadził przewodniczący spółki Alojzy Witoń (także Rady Powiatu Brzeskiego). 

  czytaj więcej
 • Koncepcja krytej pływalni w Lewinie Brzeskim

  16 Lutego 2017
  basen - pixabay.jpeg

  Końcem grudnia 2016r. Burmistrz Artur Kotara ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy budynków pofabrycznych zlokalizowanych w Lewinie Brzeskim przy ul. Zamkowej wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, uwzględniającej realizację zadania pn. „Budowa centrum integracji społecznej wraz z zespołem rekreacyjno-kąpielowym w Lewinie Brzeskim".

  czytaj więcej
 • Jubileusz 20-lecia pracy zawodowej.

  17 Lutego 2017
  Renata Pawlus - 20 lecie.jpeg

  W dniu 9 lutego, w przeddzień zimowych ferii szkolnych, w gabinecie Burmistrza Pana Artura Kotary, miała miejsce miła uroczystość wręczenia nagrody jubileuszowej Pani Renacie Pawlus, pełniącej obowiązki dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy.

  czytaj więcej
 • Informacja

  17 Lutego 2017
  krowa.jpeg

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzegu informuje, że na terenie Gminy Lewin Brzeski zostanie przeprowadzone badanie bydła na gruźlicę, brucelozę i enzootyczną białaczkę bydła w gospodarstwach indywidualnych, finansowane przez budżet centralny, wg harmonogramu:

  czytaj więcej
 • Ogłoszenia o naborze wniosków

  16 Lutego 2017
  BOWH_logotyp_2015.jpeg

  Zarząd Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” ogłasza nabory wniosków na realizację zadań służących osiągnięciu celów Projektów grantowych, których zakres ujęty jest w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność na lata 2016-2022 dla obszaru LGD Stowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”.

  czytaj więcej
 • Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych - programy WFOŚiGW

  01 Lutego 2017
  WFOŚiGW

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza NABÓR WNIOSKÓW w ramach programu "Ograniczenie niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”

  czytaj więcej
 • Zdrowo żyjemy, świat podbijemy!

  15 Lutego 2017
  DSC_6680.jpeg

   Dnia 1 lutego 2017r.  w godzinach popołudniowych w szkole podstawowej odbyło się spotkanie rodziców, uczniów, nauczycieli i władz miasta. Celem było podsumowanie działań i projektów organizowanych przez szkołę w ramach profilaktyki zdrowia naszej społeczności.

  czytaj więcej
 • Polscy okuliści kontra jaskra

  16 Lutego 2017
  89205.jpeg

  Jaskra to choroba, która dotyczy ok. 750 tys. osób w całej Polsce. Jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu, gdyż nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku.

  czytaj więcej
 • Streetworkout w Lewinie?

  15 Lutego 2017
  IMG_20170213_112334.jpeg

  Dnia 13 lutego 2017r. w gabinecie Burmistrza odbyło się spotkanie z Panem Mikołajem Najdą, przedstawicielem mieszkańców, którzy wnioskują do Burmistrza o utworzenie w mieście urządzenia wielofunkcyjnego do ćwiczeń siłowych, tzw. streetworkout'u.

  czytaj więcej