Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Nie taka chemia straszna...

Projekt „Świetlica Kuźnią Talentów dla dzieci, rodziców, wolontariuszy, stażystów i seniorów” realizowany przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim to nie tylko sobotnie wycieczki edukacyjno – kulturalne, ale również szereg innych zajęć mających na celu rozwój zainteresowań i pasji młodych ludzi. W ramach projektu odbywają się między innymi warsztaty prowadzone przez nauczycieli i uczniów lewińskiego gimnazjum.

Dnia 5 listopada 2013 roku (wtorek) dzieci uczęszczające na zajęcia popołudniowe wzięły udział w zajęciach chemicznych, zorganizowanych przez Panią Grażynę Kasiubę – nauczyciela chemii oraz gimnazjalistów, będących członkami, prężnie działającego w  szkole, kółka chemicznego. Młodzi chemicy, którzy wprowadzili nas w świat eksperymentów, pierwiastków i nieznanych substancji to: Karolina Gwozdek, Aleksandra Mościcka, Aleksandra Kucharska, Paulina Początko, Patrycja Bilińska, Weronika Kupiec, Ilona Serotiuk, Daria Boska oraz Mateusz Kowalski.

O tym, w czym wzięliśmy udział podczas zajęć (jakie eksperymenty przeprowadzaliśmy pod czujnym okiem naszych starszych kolegów) dowiecie się z relacji Ani.

Okazało się (już to wiemy!!!), że reakcje chemiczne są bardzo ciekawe, chociaż mogą być też bardzo niebezpieczne. Są jak magia – nigdy do końca nie wiemy, jaki będzie ich efekt końcowy. 

DOCWśród atomów, kwasów i wybuchów.doc

 

 

Projekt „Świetlica Kuźnią talentów dla dzieci, rodziców, wolontariuszy, stażystów i seniorów” jest finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca”, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.