Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Ogłoszenia - Ochrona środowiska

 • Nie pal śmieci w piecu

  06 Listopada 2014
  komin.jpeg

  Często w okresie grzewczym wiele osób pozbywa się śmieci paląc je w piecach domowych. Metoda ta jest pozornie oszczędna. Wbrew pozorom spalanie odpadów nie pozwoli zaoszczędzić na kosztach opału. Odpady mają małą wydajność energetyczną, a szkodliwe substancje chemiczne jakie wydzielają się podczas spalania powodują wiele poważnych i groźnych chorób.

  czytaj więcej
 • Informacja o udokumentowaniu zdarzeń z udziałem gatunków chronionych

  27 Października 2014
  rdoś.jpeg

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska informuje, że w przypadku schwytania, zabicia lub znalezienia martwego lub rannego osobnika należącego do gatunków objętych ochrona gatunkową, należy wypełnić odpowiednie formularze.

  czytaj więcej
 • Wypalanie traw jest niebezpieczne!

  06 Marca 2014
  wypalanie traw.jpeg

  Przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to, niestety, wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Nadal panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Nic bardziej błędnego!

  czytaj więcej