Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Streetball w Lewinie Brzeskim

kosz.jpeg

7 czerwca br. kolejny raz w Lewinie Brzeskim na Orliku odbył się Turniej Koszykówki Ulicznej im. Jerzego Sporina.  Zawody ku czci zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego, techniki i trenera koszykówki dziewcząt tutejszej szkoły podstawowej, cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej, a także dorosłych pasjonatów tej dyscypliny.

Honorowego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego pan Dariusz Struski, który również na zakończenie imprezy wręczył najlepszym drużynom medale. Sędzią Głównym zawodów był, jak co roku, pan Henryk Rosłan.

Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • SZKOŁY PODSTAWOWE:

Dziewczęta:

I miejsce – zespół ,,JOLO” z Lewina Brzeskiego w składzie: Sandra Potocka, Wiktoria Lichtańska, Paulina Pastor, Magdalena Olbert

II miejsce -  zespół „Łosiów United’’ w składzie: Estera Dzieniszewska, Zuzanna Antoszczyszyn, Agata Multan, Zuzanna Morozińska

III miejsce - zespół ,,Tiempo” z Lewina Brzeskiego w składzie: Agata Maj, Sandra Grabowska, Weronika Zielińska, Jagoda Głowacka

Najlepsza zawodniczka: Paulina Pastor

Chłopcy:

I miejsce – zespół ,,Grand prix” z Lewina Brzeskiego w składzie :Arek Dzedzej ,Wojtek Gardziej, Mateusz Polak,

II miejsce -  zespół ,,Pogoń Łosiów’’ w składzie: MarcinUchmanowicz, Dawid Hundowski, Mateusz Szczypior, Adam Głowacki

III miejsce  - zespół „Lewin FC” z Lewina Brzeskiego w składzie:  Adrian Krygier, Filip Tyniec, Krzysztof Dworak .

Najlepszy zawodnik : Wojciech Gardziej.

  • GIMNAZJA :

Dziewczęta:

I miejsce – zespół ,,Ciućmy” z Lewina Brzeskiego  w składzie: Katarzyna Janicka , Dorota Wargin, Dominika Wysocka , Katarzyna Bąbelewska

II miejsce - zespół ,,Basket ciućmy” z Lewina Brzeskiego  w składzie :Jowita Bajor, Aneta Gryzowska, Iwona Robak , Klaudia Zamirska

III miejsce - zespół ,,Lolitki” ze Skorogoszczy w składzie : Wiktoria Jaros , Sandra Kasprzyk, Regina Michalke

Najlepsza zawodniczka: Katarzyna Janicka

Chłopcy:

I miejsce – „Łysis Blazers”

II miejsce  - ,,All Black” z Lewina Brzeskiego  w składzie: Radosław Trepka , Dominik Płotnicki, Łukasz Głusiak

III miejsce - zespół ,,Vizards ‘’ z Lewina Brzeskiego

Najlepszy zawodnik: Arkadiusz Federowicz

  • Kategoria OPEN:

Mężczyźni:

I miejsce –Brzeg

II miejsce – ,,Kamyczki ‘’

III miejsce  -,,Przecza ‘’

Najlepszy zawodnik: Michał Kucharski

Kobiety:

W tym roku w turnieju wzięła udział tylko jedna drużyna kobiet o nazwie ,,Morele ‘’.

Najlepsza zawodniczka: Monika Wolna .

           Dziękujemy  za patronat nad turniejem Burmistrzowi Lewina Brzeskiego  oraz dyrektorom szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Lewinie Brzeskim.

Podziękowania kierujemy również do p. Marka Wargina za pozyskanie od sponsorów dodatkowych nagród dla zawodników.                                                

               Wszystkim bardzo dziękujemy na udział w turnieju.

ORGANIZATORZY:                                                                           

Nauczyciele wychowania fizycznego szkoły podstawowej i gimnazjum w  Lewinie Brzeskim