Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Rzuć dymka

W Polsce pali blisko co czwarta kobieta! Z każdym jednym „dymkiem" do jej organizmu dostają się: aceton, cyjanowodór, arsen, amoniak, tlenek węgla, metanol, butan...w sumie ponad 4 tysiące substancji smolistych, w tym ponad 40 rakotwórczych.

U palących wzrasta ryzyko chorób układu oddechowego, układu krążenia, a także powstania wrzodów żołądka i upośledzenia płodności. Wraz z utratą zdrowia, pogarsza się również wygląd. Skóra traci jędrność i elastyczność. Palenie przyspiesza powstawanie zmarszczek, sprzyja  pojawianiu się przebarwień i kamienia na zębach, nieświeżego oddechu czy żółknięciu palców.Czas na zmianę!

Pomoc w rzuceniu palenia uzyskasz dzwoniąc na numer
Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym:
801 – 108 – 108


Odwiedź też stronę internetową: jakrzucicpalenie.pl i dowiedz się więcej na temat uzależnienia od wyrobów tytoniowych.

PDFRzuć Dymka.pdf

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną skierowaną do kobiet, które palą tytoń. Główną grupę odbiorców stanowią kobiety w wieku 40 lat i więcej. Kampania jest elementem Programu Ograniczania Zdrowotnych następstw Palenia Tytoniu w Polsce.

Rzuć Dymka.jpeg