Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Nasi na Opolskich Szmaragdach

W niedziele 26 kwietnia 2015 r. na placu wolności w Opolu obyła się prezentacja  amatorskich zespołów muzycznych, tanecznych i wokalnych z całego województwa w ramach III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy". Organizatorem przeglądu był Departament Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

W przeglądzie brał udział duet wokalny z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim - Małgorzata Kulińska i Janusz Tekiela, który  to otrzymał słowa wyróżnienia od wicemarszałka Grzegorza Sawickiego. Po występie powiedział on, że są to najpiękniejsze głosy na Opolszczyźnie.

W Szmaragdach opolskich wzięła również udział mieszkanka naszego miasta Małgorzata Kalińska(nauczyciel przedszkola nr 2). Reprezentowała ona Dom Kultury z Niemodlina, gdzie rozwija swoje umiejętności wokalne przy działającej w tamtejszym Domu Kultury „Scenie muzycznej”.