Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM w PSP ŁOSIOWIE

W dniu 28.04.2014r., gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego- pana Andrzeja Wojnarowskiego, który przeprowadził dla uczniów klasy czwartej warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

DSC03103.jpeg

DSC03043.jpeg

Były to niezwykle ważne i ciekawe zajęcia, gdyż uwrażliwiły nas na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły nam wiedzy, która w przyszłości być może przyczyni się do uratowania komuś życia.

Serdecznie  dziękujemy panu Andrzejowi Wojnarowskiemu za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

                                                                                                                        Oliwia Haręza uczennica klasy 4