Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

DZIEŃ DZIECKA Z NAUKĄ W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

8 czerwca 2015 roku w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim odbyły się z okazji tegorocznego Dnia Dziecka pokazy fizyczne prowadzone przez gimnazjalistów pod okiem nauczyciela fizyki – Pani Agnieszki Adamskiej. Dzieci podzielone na grupy odkrywały tajniki tej trudnej, ale jakże fascynującej nauki.

Największą atrakcją okazała się, jak zawsze – kula plazmowa oraz nowość -  pokazy z optyki, podczas których Pani Agnieszka wraz ze swoimi asystentami korzystała z pudełka „Światło”. Pudełko to otrzymało lewińskie Gimnazjum w ramach projektu „Opracowanie i pilotaż aktywnych metod pracy nauczyciela z uczniem, opartych na metodzie badawczej” realizowanym przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce oraz jej uczniom za przygotowanie wspaniałych pokazów.

Młodzi fizycy to: Aleksandra Jach, Katarzyna Siomka, Julia Mazur, Amelia Borejko, Karolina Mielczarek, Izabela Owczarek, Rafał Studziński, Marcin Keller, Mateusz Domański, Filip Tyniec, Bartosz Moszczyński i Arkadiusz Kleparski.

Bronisława Nazarko