Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Zagrożenia związane z zatruciem tlenkiem węgla

W 2014r. Straż Pożarna w powiecie brzeskim uczestniczyła w 21 interwencjach związanych z obecnością tlenku węgla — potocznie zwanego czadem - w pomieszczeniach mieszkalnych.

W wyniku powstałych zdarzeń poszkodowanych zostało 31 osób (objawy to podtrucia tlenkiem węgla). W roku bieżącym odnotowano już 10 interwencji związanych z emisją tlenku węgla (czadu) z nieszczelnych przewodów kominowych i wadliwych urządzeń grzewczych, w których poszkodowanych było pięć osób.

Zatrucie tlenkiem węgla stanowi bardzo duże zagrożenie dla życia osób poszkodowanych, dlatego warto zapoznać się z ulotką przedstawiającą miejsca powstania tlenku węgla, objawy zatrucia tlenkiem węgla a także ze sposobami, co robić aby być bezpiecznym, oraz wykresem przedstawiającym wpływ stężenia tlenku węgla na nasz organizm.

NIE DLA CZADU.jpeg

TLENEK WEGLA.jpeg