Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Zwycięstwo w konkursie

W sierpniu tego roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację Dzieci Niczyje, która we współpracy z Fundacją Orange zainicjowała ogólnokrajową akcję „Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście 2015”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przeprowadzenie lokalnego pikniku skierowanego do dzieci i młodzieży, którego tematem było bezpieczeństwo młodych internautów w sieci. Piknik zorganizowany przez naszą bibliotekę odbył się 29 lipca 2015 roku w ramach corocznego Wakacyjnego Tygodnia z Biblioteką i łączył w sobie grę terenową, zabawy w bibliotece oraz w plenerze. Z wielką satysfakcją informujemy, że zajęcia przygotowane przez naszą jednostkę zostały ocenione jako jedne z pięciu najlepszych.

W nagrodę otrzymaliśmy zaproszenie na IX Międzynarodową Konferencję „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”, która odbyła się w Warszawie w dniach 22-23 września 2015 roku. W wydarzeniu wziął udział jeden z pracowników naszej biblioteki, na którego ręce w drugim dniu konferencji zostały złożone gratulacje oraz nagroda rzeczowa dla biblioteki w postaci telewizora firmy Sharp.