Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Podróż pierwszaków do Francji

Pod koniec kwietnia Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim odwiedziły dzieci klas pierwszych, aby odbyć bajkową podróż do jednego z większych krajów Europy – Francji. Bajkową, ponieważ punktem kulminacyjnym tej wycieczki było poznanie kolejnej europejskiej baśni.

Baśnią tą były „Wróżki”, którą ponad trzysta lat temu spisał francuski baśniopisarz Charles Perrault. W czasie spotkania była mowa nie tylko o bajkach. Dzieci poznały kilka podstawowych francuskich zwrotów, wykazały się dobrą pamięcią w grze w memo z ilustracjami o Francji, a także zatańczyły kankana i zagrały w popularną we Francji grę w bulę. Mali uczestnicy wzięli również udział w sesji zdjęciowej, podczas której wcielali się w postać tajemniczej Mony Lisy. Powstałe w ten sposób zabawne fotografie dzieci oprawiły według własnego pomysłu, po czym opuściły bibliotekę z pamiątkowymi portretami, bogatsze o kolejne doświadczenia i świeżą dawkę wiedzy o Europie i jej krajach.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl