Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Europa pełna baśni – Hiszpania

Czerwiec to miesiąc, kiedy zaczynamy zastanawiać się, gdzie pojechać na wakacje. Za sprawą projektu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej pn. „Europa pełna baśni”, pierwszoklasiści z Lewina Brzeskiego jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku, odwiedzili jeden z najcieplejszych i najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów w Europie. Mowa oczywiście o słonecznej Hiszpanii.

W trakcie zabawy w bibliotecznym kąciku dla dzieci uczestnicy projektu poznawali kulturę, zwyczaje i niezwykłe miejsca Hiszpanii. Dzięki zmysłowi słuchu mogli na kilka minut przenieść się na Półwysep Iberyjski i usłyszeć charakterystyczne dla Hiszpanii dźwięki takie jak np. rytm flamenco wystukiwany kastanietami. Zmysł wzroku z kolei pozwolił dzieciom zobaczyć, jak wygląda paella – popularna hiszpańska potrawa, w co ubiera się walczący z bykiem torreador, czy na czym rosną pomarańcze. Baśń, którą dzieci usłyszały w czasie zajęć o tytule „Biały wilk”, została przedstawiona za pomocą teatrzyku cieni, w którym  aktorami były oczywiście dzieci.

Podczas zabawy w teleturniej „Europa pełna... pytań” przypomnieliśmy sobie kilka ciekawostek o wszystkich sześciu krajach, które udało nam się zwiedzić w roku szkolnym 2015/2016. 

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl