Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

„Sprzątanie Świata ” w Łosiowie

"Podaj dalej... drugie życie odpadów", pod takim hasłem 17.09.2016 r. ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której tradycyjnie włączyła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie. Celem kampanii jest   zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania  oraz uświadomienie, że każdy   jest odpowiedzialny za czystość wokół siebie.

Uczniowie poszczególnych klas pod opieką wychowawców ruszyli w teren by zrobić porządek.

W worki na odpady i rękawice zaopatrzył szkołę Urząd Gminy w Lewinie Brzeskim. Czas sprzątania poprzedzony był pogadankami na temat segregacji śmieci i recyklingu.

Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. To ważne działanie, które corocznie podejmuje  szkoła  jest jednym z ważniejszych punktów edukacji ekologicznej uczniów.

Tegorocznej akcji towarzyszy zbiórka zużytych telefonów komórkowych.

Dlatego zachęcamy – weź udział w zbiórce starych, zepsutych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych wśród rodziny, znajomych i przynieś je do szkoły!

Koordynator A.Jelenkowska