Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Obchody Święta Niepodległości w Łosiowie

Dzień 11 listopada Łosiów świętował w sportowo-muzycznym nastroju. W hali sportowej odbyły się mecze piłki nożnej oraz potyczki rodzinne. Dzieci z rodzicami z wielkim zapałem brały udział w konkurencjach sprawnościowych. Emocje były wielkie, dorośli dopingowali swoje pociechy lub w jednej drużynie walczyli o zwycięstwo. Wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali pamiątkowe pucharki i okolicznościowe przypinki.

Po południu spotkaliśmy się w Domu Kultury, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Maluchy z przedszkola brawurowo odtańczyły tańce polskie, a młodzież szkolna z radością i entuzjazmem odśpiewała wiązankę piosenek patriotycznych.

Gimnazjum przygotowało ciekawy program historyczny, przedstawiający naszą drogę do wolności w przekazie słowno-muzycznym i multimedialnym.

Następnie dostojnie i patriotycznie zaprezentowały się zespół "Łosiowianie” i chór Uniwersytetu III Wieku z Nysy. Uroczystość zamknął pan Józef Jeżewski nasz lokalny poeta i prozaik, który wystąpił  z krótkim słowem o znaczeniu wolności dla narodu.

Czas wspólnie spędzony był miłym zwieńczeniem Dnia Niepodległości, które w Łosiowie już tradycyjnie przebiega w radosnej atmosferze, a młodsze i starsze pokolenie integruje się wspólnie przeżywając to ważne dla Nas święto.

Małgorzata Wieczorek -Smolińska