Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Informator SISMS

sisms-logo.png Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS.

Informujemy o:

 • zagrożeniach meteorologicznych jak: wichury, burze, intensywne opady i inne stany alarmowe
 • imprezach kulturalnych i sportowych
 • gospodarce odpadami
 • innych ważnych wydarzeniach dotyczących mieszkańców naszej gminy
 • działaniach realizowanych przez Usługi wodno - kanalizacyjne HYDRO-LEW Sp. z o.o.
 • działaniach realizowanych przez Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o.o.

Samorządowy Informator SMS (SISMS) jest systemem mającym na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców, ale również skuteczną komunikację samorządu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania.

Mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z usługi zapraszamy do skorzystania z dedykowanego formularza rejestracyjnego, umieszczonego pod adresem: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

Istnieją 3 formy otrzymywania powiadomień: SMS (w przypadku zagrożeń), tekst otrzymywany przez aplikację mobilną oraz email.

Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji np. o zagrożeniach atmosferycznych, tj. wichurach, gwałtownych burzach, opadach, itd. jak również powiadamianie mieszkańców o poważnych awariach, np. wodociągowych, energetycznych czy drogowych.

Wszystkich użytkowników smartfonów zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji  BLISKO (Komunikator SISMS)Dzięki komunikatorowi SISMS można otrzymywać wiadomości o tym, co się dzieje w Gminie Lewin Brzeski, z możliwością otrzymywania plików multimedialnych (np. zdjęcia, filmy, pliki audio). Komunikator SISMS przeznaczony jest dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android, iOS oraz Windows Phone. Pobranie aplikacji jak i korzystanie z niej jest dla użytkownika bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z Internetem, jednak ilość danych pobieranych przez aplikację jest bardzo niska. W związku z tym koszty użytkowania są znikome, a nawet zerowe jeżeli korzystamy z darmowego Wi-Fi czy też sieci domowej.

Ważne informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora zostały podzielone na dwie kategorie, każdej przydzielono inny kolor:

– wiadomości na żółtym tle to ostrzeżenia (np. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi),

– wiadomości na czerwonym tle to alarmy (np. alarm o ewakuacji).

Komunikator SISMS ma wiele zalet, w tym m. in.:

 • jest nowoczesnym sposobem przekazywania informacji w atrakcyjnej multimedialnej formie, usprawnia tym samym  komunikację z mieszkańcami,
 • gwarantuje szybkie i bezpośrednie przekazywanie wiadomości wprost do użytkownika urządzenia mobilnego, w tym informacji o zagrożeniach, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców,
 • umożliwia poinformowanie jednocześnie dużej liczby użytkowników systemu,
 • umożliwia wysyłanie informacji tematycznych do zdefiniowanej grupy użytkowników (np. mieszkańców danego sołectwa),
 • jest wolny od reklam (nie zawiera spamu).

Zapraszamy do korzystania z serwisu!

SISMS - ulotka.jpeg

SISMS - ulotka2.jpeg