×
Wyszukaj w serwisie
×

XXXII Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych HERODY 2017r

W dniach 28 i 29 stycznia 2017 roku w Lewinie Brzeskim odbył się XXXII Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych „HERODY”. Gospodarzem i głównym organizatorem imprezy był tradycyjnie Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim.
 

Jury w składzie:

  • prof. UO dr hab. Teresa Smolińska — Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego
  • prof. dr hab. Remigiusz Pośpiech — Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Opolskiego
  • mgr Elżbieta Oficjalska - Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

po obejrzeniu 13 inscenizacji konkursowych w dwóch kategoriach: zespołów dorosłych (3) i zespołów dziecięcych (13) postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia:

 

KATEGORIA ZESPOŁÓW DOROSŁYCH:

I NAGRODA - BERŁO HERODA (ufund. przez Pana Burmistrza Lewina Brzeskiego) i nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego - telewizor LCD 42 cale otrzymał Zespół.Bukrzpan zielony" z Prudnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

DWIE RÓWNORZĘDNE III NAGRODY:

  • Grupa Teatralna Środowiskowego Domu Samopomocy "MAGNOLIA" z Opola w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 500,00 zł (ufund. przez Bank Spółdzielczy Grodków - Łosiów),
  • Grupa Kolędnicza z GOK z Dobrzenia Wielkiego w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 500,00 zł (ufund. przez Bank Spółdzielczy Grodków - Łosiów).

KATEGORIA ZESPOŁÓW DZIECIĘCYCH (szkoły podstawowe i gimnazja):

I NAGRODA - BERŁO HERODA (ufund. przez Pana Burmistrza Lewina Brzeskiego) i nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego - telewizor LCD 42 cale otrzymał Zespół .Karłowickie Pszczółki" z Domu Kultury w Karłowicach.

DWIE RÓWNORZĘDNE II NAGRODY:

  • Zespół "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc w postaci KARAOKE POWER AUDIO (ufund. przez Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych),
  • Zespół .Kolędziołki" z PSP w Kałkowie w postaci KARAOKE POWER AUDIO (ufund. przez Samorzad Mieszkańców Lewina Brzeskiego).

WYRÓŻNIENIA:

  • Zespół Teatralny z ZSP w Dębskiej Kuźni w postaci aparatu fotograficznego (ufund. przez Starostwo Powiatowe w Brzegu),
  • Teatralny Zespół Klasowy "Urwipołcie" z Łubnian w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 400,00 zł.

 

Komisja oceniająca postanowiła wyróżnić nagrodami rzeczowymi opiekunów wybranych zespołów kolędniczych:

l. Alicja Bronowicka (opiekunka Zespołu .Karłowickie Pszczółki")

2.Danuta Janusz (opiekunka Zespołu "Bukrzpan zielony")

3.Jan Sowa, Elżbieta Kastelik, Anna Sorokowska (opiekunowie Zespołu "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc) 

4.Maria Szandor, Grzegorz Węgrzyn (opiekunowie Zespołu .Kolędziołki" z Kałkowa) 

5.Magdalena Julia Gleń (opiekunka Grupy Teatralnej Środowiskowego » Domu Samopomocy "MAGNOLIA") 

6.Jolanta Begińska (opiekunka Teatralnego Zespołu Klasowego "Urwipołcie") 

7.Marta Mieszkowska-Fit (opiekunka Zespołu Teatralnego z ZSP z Dębskiej Kuźni) 

 

Przyznano również nagrody rzeczowe wyróżniającym się aktorom za kreacje postaci:

  1. Gospodyni domowa w pałacu Heroda - Wanessa Sowa z Teatralnego Zespołu Klasowego "Urwipołcie"
  2. Diabeł - Vanessa Kupiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Większyc
  3. Herod - Oliver Bauch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Większyc
  4. Rokita - Patrycja Węgrzynowska z Zespołu Teatralnego z ZSP z Dębskiej Kuźni
  5. Lucyfer - Daria Mateja z Zespołu Teatralnego z ZSP z Dębskiej Kuźni
  6. Ochroniarz - Olaf Szwuger z Zespołu Teatralnego z ZSP z Dębskiej Kuźni
  7. Ochroniarz - Leon Drapikowski z Zespołu Teatralnego z ZSP z Dębskiej Kuźni
  8. Anioł Michał - Paulina Salzburg z Zespołu Teatralnego z ZSP z Dębskiej Kuźni
  9. Koza - Michalina Dziurzyńska z Zespołu .Karłowickie Pszczółki"
  10. Czarownica - Natalia Woźniak z Zespołu .Karłowickie Pszczółki"
  11. Diabeł - Daniel Hodura z Grupy Teatralnej Środowiskowego Domu Samopomocy "MAGNOLIA"  
  12. Gwiazdor - Weronika Ludwa z Zespołu .Kolędziołki" z Kałkowa
  13. Żyd - Wiktoria Gołąbek z Zespołu .Kolędziołki" z Kałkowa
  14. Diablica - Żaneta Pierzchała z Zespołu .Kolędziołki" z Kałkowa
  15. Diabeł - Ryszard Smarczewski z Grupy Kolędniczej z GOK z Dobrzenia Wielkiego
  16. Śmierć - Jadwiga Wrońska z Grupy Kolędniczej z GOK z Dobrzenia Wielkiego
  17. Herod - Kazimierz Antonio z Zespołu "Bukrzpan zielony"
  18. Żyd - Jan Pietrzkiewicz z Zespołu "Bukrzpan zielony"
  19. Aniołek (najmniejszy i najmłodszy) - z Zespołu .Karłowickie Pszczółki"
  20. Herod - Tymoteusz Majewski z Teatru Dzielnego Widza PSP z Suchej
  21. Jezusek - Igor Nowicki z Zespołu "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc
  22. Krowa - Julia Krupa z Zespołu "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc
  23. Diabeł - Jakub Przepiórka z Zespołu "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc
  24. Diabeł - Hubert Bemacki z Zespołu "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc
  25. Diabeł - Jakub Sorokowski z Zespołu "Diabelskie Aniołki" z Mąkoszyc

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie imprezy sponsorom a także wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze.

 

 

Autorem zdjęć jest Mateusz Łazor.

Fotorelacja - 28.01.2017 - sobota

Fotorelacja - 29.01.2017 - niedziela