Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprasza do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania SISMS. Zarejestruj się już dziś na stronie: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/00129225/Gmina-Lewin-Brzeski

×
Wyszukaj w serwisie
×

Krzyż Kawaleryjski dla Mieczysława Józefczyka

Tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” był szczególnym dniem dla mieszkańca gminy Lewin Brzeski Pana Mieczysława Józefczyka.

W dniu wczorajszym, tj. 1 marca 2017 r. Pan Mieczysław Józefczyk, współzałożyciel i członek Organizacji Niepodległościowej "Podziemny Orzeł Wolności", działający na rzecz wyzwolenia Polski w latach 1950 – 1953, został odznaczony Krzyżem Kawaleryjskim Orderu Odrodzenia Polski przyznawanym na wniosek Prezydenta RP.

Wręczenia dokonał wojewoda opolski Adrian Czubak, a ceremonia odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu.

W tym ważnym wydarzeniu Panu Mieczysławowi towarzyszył włodarz gminy Lewin Brzeski Artur Kotara.

To wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. Cieszę się, że mogłem w nim uczestniczyć i towarzyszyć panu Mieczysławowi w tej podniosłej uroczystości - podkreślił burmistrz Artur Kotara. 

Order Odrodzenia Polski, to jedno z najwyższych polskich państwowych odznaczeń. Nadawane jest za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Serdecznie gratulujemy przyznanego odznaczenia, które jest wyrazem uznania za zasługi włożone na rzecz wolnej Polski.