×
Wyszukaj w serwisie
×

INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „MY TEŻ POTRAFIMY”

 

W dniu 24.05.2018 r. na Krytej Pływalni w Brzegu odbyły się Integracyjne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych pn. „My też potrafimy”. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim.

Projekt współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Brzegu.  

W zmaganiach sportowych wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jędrzejowa, Brzegu i Lewina Brzeskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu.

Zawodnicy wystartowali w 11 pływackich konkurencjach sportowych, takich jak: pływanie kraulem, stylem dowolnym oraz klasycznym, pływanie na materacu w parach i pojedynczo, bieg w wodzie, pływanie ze sprzętem pomocniczym i z opiekunem, bieg w wodzie – sztafeta, wyławianie piłek z wody oraz zjazd ze zjeżdżalni.

Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody za udział w poszczególnych konkurencjach. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Organizatorzy dziękują zawodnikom, opiekunom oraz wszystkim, którzy przyczynili się
do uświetnienia imprezy.

Specjalne podziękowania kierujemy do dyrektora MOSiR w Brzegu pana Krzysztofa Kulwickiego oraz pracowników Krytej Pływalni w Brzegu za udostępnienie obiektu oraz pomoc w organizacji zawodów.

 

Klasyfikacja uczestników w poszczególnych konkurencjach

 

Pływanie kraulem

I miejsce – Łukasz Wojtaszek  – WTZ Brzeg

II miejsce – Łukasz Kluska – WTZ Lewin Brzeski

III miejsce – Paweł Załanowski – WTZ Brzeg

 

Pływanie na materacu w parach

I miejsce – Michał Mojzyk i Krzysztof Mazur  – ZSS  Brzeg

II miejsce – Paweł Dudkowski i Mariusz Łagowski  – WTZ Jędrzejów

Pływanie stylem klasycznym

I miejsce – Łukasz Wojtaszek  – WTZ Brzeg

II miejsce – Paweł Załanowski – WTZ Brzeg

III miejsce – Łukasz Kluska – WTZ Lewin Brzeski

 

Bieg w wodzie

I miejsce – Łukasz Binek – WTZ Lewin Brzeski

II miejsce – Krzysztof Popko – WTZ Lewin Brzeski

III miejsce – Łukasz Wojtaszek  – WTZ Brzeg

 

Pływanie ze sprzętem pomocniczym

I miejsce – Łukasz Wojtaszek  – WTZ Brzeg

II miejsce – Paweł Dudkowski – WTZ Jędrzejów

III miejsce – Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg

 

Pływanie stylem dowolnym

I miejsce – Łukasz Wojtaszek  – WTZ Brzeg

II miejsce – Piotr Iwanicki – WTZ Lewin Brzeski

III miejsce – Izabela Komarnicka – WTZ Lewin Brzeski

 

Pływanie na materacu w pojedynkę

I miejsce – Łukasz Wojtaszek  – WTZ Brzeg

II miejsce – Adam Broda – WTZ Jędrzejów

 

Bieg w wodzie - sztafeta

I miejsce –  WTZ Lewin Brzeski

II miejsce – WTZ Jędrzejów

III miejsce – ZSS Brzeg

 

Pływanie z pomocą opiekuna

I miejsce – Paweł Zając – ZSS Brzeg

II miejsce – Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg

III miejsce – Przemysław Goruk – ZSS Brzeg

 

 

 

 

Wyławianie piłek z wody

I miejsce – WTZ Jędrzejów

II miejsce – ZSS Brzeg

III miejsce – WTZ Lewin Brzeski

 

Zjazd na czas ze zjeżdżalni

I miejsce – Krzysztof Mazur – ZSS Brzeg

II miejsce – Mariusz Łagowski – WTZ Jędrzejów

III miejsce – Łukasz Kluska – WTZ Lewin Brzeski