×
Wyszukaj w serwisie
×

X Memoriał im. M. Kawiaka 2018

 

 

Olimpia.jpeg

 

      W dniu  19 maja 2018r  na obiekcie sportowym LZS „Olimpia” Lewin Brzeski  odbył się X Memoriał im. Mieczysława Kawiaka. Głównym organizatorem był klub sportowy LZS '”Olimpia” Lewin Brzeski przy współpracy Miejsko - Gminnego Domu Kultury   

     Turniej rozpoczął się o godz. 10:00 meczami drużyn dziecięcych. Młodych zawodników, opiekunów i licznie przybyłych rodziców powitał w imieniu zarządu klubu Pan Andrzej Grabny. W turnieju uczestniczyli również synowie Pana Mieczysława Kawiaka: Radosław i Jakub Kawiak, ale także przedstawiciele Opolskiego Związku Piłki Nożnej w Opolu, w tym: wiceprezes Pan Waldemar Antkowiak i członek zarządu OZPN Opole Pan Stanisław Prejs oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim Pan Waldemar Włodek.

      Pan Andrzej Grabny przedstawił w kilku słowach sylwetkę Pana Mieczysława Kawiaka, po czym minutą ciszy oddano hołd dla upamiętnienia 10 rocznicy jego śmierci. W tym czasie delegacja klubu sportowego udała się z wiązanką kwiatów na cmentarz.

      Otwarcia X Memoriału dokonał Pan Radosław Kawiak.

      W turnieju udział wzięło 8 drużyn dziecięcych, które losowo przybrały imiona Państw:

  • Grodkowska Akademia Sportu I - Hiszpania
  • Grodkowska Akademia Sportu II - Portugalia
  • UKS SAP Brzeg- Kolumbia
  • KS Pogoń Łosiow - Anglia
  • UKS „Olimpijczycy I” Lewin Brzeski - Polska
  • UKS „Olimpijczycy II” Lewin Brzeski - Senegal
  • UKS„Olimpijczycy III” Lewin Brzeski – Japonia
  • KS „Olimpia” Lewin Brzeski - Francja

Rozegrano łącznie 27 meczów piłkarskich w 7 kolejkach na 4 boiskach, każdy z każdym po 15 minut, nie wynik był tu jednak najważniejszy lecz dobra zabawa oraz radość z gry i strzelanych bramek. Turniej poprowadził Pan Adam Dziasek trener-UKS „Olimpijczyk”, Radny Powiatu Brzeskiego.

 

Grodkowską Akademię Sportu I - Hiszpania reprezentowali:
Oliwer Wenda, Borys Bawer, Kacper Hondzel, Timek Hondzel, Antoni Budziar, Artur Marzec, Wojciech Klęka, Artur Podlas, Szymon Matuszewski.

Grodkowska Akademie Sportu II - Portugalia reprezentowali:

Marcel Dabrowski, Igor Warzecha, Marta Zatorska, Gabryś Topa, Piotr Bauk, Jakub Kożuat, Dominik Marzec, Bartłomiej Krzyściak, Franciszek Kuźmiński.

UKS SAP Brzeg- Kolumbia reprezentowali: składu nie podano.

Pogoń Łosiów- Anglia reprezentowali:

Szymon Chruszczewski, Mikołaj Rusnak, Jan Kociołek, Grzegorz Mrozik, Łukasz Mrozik, Maciej Strona, Karol Brzezina, Sebastian Kuliński, Jakub Chruń, Michał Supiński, Bartłomiej Oborski, Radosław Sobieraj, Filip Fida.

Trener Paweł Mrozik.

UKS “Olimpijczyk I Lewin Brzeski - Polska reprezentowali:

Bartłomiej Walski, Wojciech Capenko, Karol Greniuch, Gabryś Scheike, Natan Dąbrowski, Jakub Krzywański, Jasin Lika.

UKS “Olimpijczycy II” Lewin Brzeski - Senegal reprezentowali:

Kacper Mieczkowski, Dominik Klimisz, Patryk Zelek, Kacper Wróbel, Karol Kowalik, Tymek Szczerbaty, J.Kowalik.

UKS “Olimpijczycy III” Lewin Brzeski – Japonia reprezentowali:

Michał Harasimiuk, Natan Haręza, Sebastian Gmyrek, Jakub Syposz, Dawid Mieczkowski, Krzysztof Kraczkowski.

Opiekun drużyn “Olimpijczycy” Pan Adam Dziasek.

“Olimpia” lewin Brzeski – Francja reprezentowali:

Szymon Woźniak, Karol Woźniak, Karol Głowacki, Jakub Lenio, Filip Górecki, Tadeusz Kania, Wiktor Obiegły.

Trener Jakub Sankiewicz.

  • : Adam Dziasek, Roman Gołębiowski, Damian Mitek, Kamil Proć, Maciej Moczko.

Po zakończeniu Turnieju nastąpiło wręczenie pucharów dla każdej drużyny oraz dekoracja każdego zawodnika okolicznościowym medalem X Memoriału im. Mieczysława Kawiaka, wykonanym przez Firmę IEMŁukasz Szczygielski i Grzegorz Walski Lewin Brzeski. Medale wręczali: wiceprezes OZPN Opole Pan Waldemar Antkowiak, członek zarządu OZPN Pan Stanisław Prejs, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek, Radny Rady Miejskiej Pan Władysław Górka oraz Prezes klubu sportowego LZS „Olimpia” Lewin Brzeski Pan Jacek KierońskiNastępnie drużyny ze swoimi opiekunami i rodzicami zostali zaproszeni na poczęstunek

     Organizatorzy i współorganizatorzy turnieju serdecznie dziękują  Burmistrzowi Lewina Brzesiego, OZPN Opole, WZ LZS Opole, rodzinie Pana Mieczysława Kawiak, sponsorom za pomoc finansową w organizacji turnieju, rodzicom dzieci za ciasto i gorące kibicowanie swoim pociechom, drużynom za udział, gościom za przybycie.

 

Wyniki X Memoriału im. Mieczysława Kawiaka :

 

Kolejka I

                  boisko nr 1   UKS  Olimpijczyk I  - Polska      :  GAS Grodków II  - Portugalia

                                                             4                                :                         3

                  boisko nr 2   UKS Olimpijczyk II - Senegal    :  GAS Grodków I -Hiszpania

                                                             6                                :                         1

                  boisko nr 3   UKS Olimpijczyk III- Japonia   :  Olimpia Lewin Brz. - Francja

                                                             6                                :                         0

                  boisko nr 4   UKS SAP Brzeg – Kolumbia      :   Pogoń Łosiów – Anglia

                                                             3                                 :                        1

 

Kolejka II

                  boisko nr 1   GAS Grodków II – Portugalia   :   Pogoń Łosiów -Anglia

                                                             6                                 :                         2

                  boisko nr 2   Olimpia Lewin Brz.- Francja     :   UKS SAP Brzeg – Kolumbia

                                                             0                                                          13

                  boisko nr 3   GAS Grodków I – Hiszpania      :   UKS Olimpijczyk III Japonia

                                                             1                                 :                         3

                  boisko nr 4   UKS Olimpijczyk I - Polska      :   UKS Olimpijczyk II - Senegal

                                                             4                               :                         1

Kolejka III

                  boisko nr 1  UKS Olimpijczyk II - Senegal   :   GAS Grodków II - Portugalia

                                                             2                               :                         7

                  boisko nr 2  UKS Olimpijczyk III - Japonia :   UKS Olimpijczyk I - Polska                 

                                                             6                               :                         0

                  boisko nr 3  UKS SAP Brzeg - Kolumbia      :   GAS Grodków I - Hiszpania

                                                             5                               :                         0

                  boisko nr 4  Pogoń Łosiów - Anglia                :   Olimpia Lewin Brz. - Francja

                                                             7                                                          1

Kolejka IV

                  boisko nr 1  GAS Grodków II - Portugalia   :    Olimpia Lewin Brz. - Francja

                                                             9                               :                         0

                  boisko nr 2  GAS Grodków I  - Hiszpania     :   Pogoń Łosiów - Anglia

                                                            3                                :                         3

                  boisko nr 3   UKS Olimpijczyk I  - Polska     :   UKS SAB Brzeg - Kolumbia

                                                            0                                :                         1

                  boiska nr 4  UKS Olimpijczyk II - Senegal   :    UKS Olimpijczyk III  Polska

                                                            0                                :                         6

Kolejka V 

                 boisko nr 1   UKS Olimpijczyk III - Japonia  :    GAS Grodków II - Portugalia

                                                            2                                 :                        4

                 boisko nr 2   UKS SAP Brzeg - Kolumbia       :    UKS Olimpijczyk II - Senegal

                                                            9                                 :                        0

                 boisko nr 3   Pogoń Łosiów - Anglia                 :    UKS Olimpijczyk I -Polska    

                                                            0                                 :                        3

                 boisko nr 4   Olimpia Lewin Brz.- Francja      :    GAS Grodków I -Hiszpania

                                                            1                                 :                         6

Kolejka VI

                boisko nr 1   GAS Grodków I - Portugalia       :    GAS Grodków II - Hiszpania

                                                            6                                 :                         1

                boisko nr 2   UKS Olimpijczyk I - Polska         :    Olimpia Lewin Brz. -Francja                                                              

                                                           11                                :                          1

                boisko nr 3   UKS Olimpijczyk II - Senegal     :     Pogoń Łosiów - Anglia

                                                            1                                 :                          1

                boisko nr 4   UKS Olimpijczyk III - Japonia    :    UKS SAP Brzeg - Kolumbia

                                                            1                                  :                         3

Kolejka VII

                boisko nr 1   UKSA SAP Brzeg -Kolumbia       :    GAS Grodków II -Portugalia

                                                           1                                  :                          1

                boisko nr 2   Pogoń Łosiów - Anglia                  :    Olimpijczyk III - Japonia

                                                           1                                  :                           5

                boisko nr 3   Olimpia Lewin Brz.- Francja       :    Olimpijczyk II - Senegal

                                                           0                                  :                           0

                boisko nr 4   GAS Grodków I - Hiszpania        :     Olimpijczyk I - Polska

                                                           0                                  :                          11

 

         Od godz. 13:00 na boisku treningowym rozpoczął się festyn dla społeczności lokalnej, który poprowadził Miejsko-Gminny Dom Kultury. Organizator zabezpieczył stoiska z gorącą garmażerką, napojami, loterią fantową, lodami oraz atrakcjami dla dzieci. Wystąpił dziecięcy zespół z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Lewinie Brzeskim, zespół z Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Pani Małgorzata Kalińska, zespoły z Miejsko - Gminnego Domu Kultury, oraz zespoły muzyczne, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim. Rozegrano mecz drużyn „Olimpia” Lewin Brzeski z VS LZS Skarbimierz oraz mecz oldbojów z Gminy Lewin Brzeski. Od godz. 20:00 trwała tzw. „zabawa pod chmurką”.                                                                      

       Organizatorzy dziękują mieszkańcom za ich udział. Gorące podziękowania składamy Burmistrzowi Lewina Brzeskiego, Miejsko - Gminnemu Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, dzieciom z Przedszkoli nr 1 i nr 2, Pani Małgorzacie Kalińskiej za repertuar cygański, uczestnikom i zespołom muzycznym za występy, Ochotniczej Staży Pożarnej za pokaz, zawodnikom za rozegranie meczów, sympatykom klubu, radnym Rady Miejskiej w osobach: Antoni Rak, Rober Laszuk, Zbigniew Gąsiorowski, za okazaną pomoc, sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe. Byli to:

  1. PPUH „Alex” Aleksander Zeman Pisarzowice.
  2. Starosta Powiatu Brzeskiego.
  3. OODR Łosiów.
  4. Samorząd Mieszkańców m. Lewin Brzeski.
  5. Firma Strunobet-Migacz Lewin Brzeski.
  6. PHU „PC” Przemysław Ciepichał Lewin Brzeski.
  7. Gospodarstwo Rolne E. Scholz Ptakowice.
  8. Dachy z blachy Marek Oliwier Oława.
  9. „Audiofon” Aparaty Słuchowe Wrocław.
  10. „Rad-Bud” Radosław Kochler Lewin Brzeski.
  11. Restauracja „AB” Lewin Brzeski.
  12. Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów.
  13. PHU „Budis” Lewin Brzeski.
  14. PWiK „Hydro-Lew” Lewin Brzeski.
  15. Profbelt-Bis Roman Fesz Legnica.
  16. Market „Mrówka” Lewin Brzeski.
  17. PUH „Mapronet” Lewin Brzeski.
  18. Firma „IEM” Lewin Brzeski.
  19. Firma „Finco-Stal” Nowa Bukówka.
  20. Grupa sympatyków klubu-32 osoby.
  21. Adam Berezowski Kantorowice.
  22. „Flora” Sp z o.o Praszka.
  23. Opolski Związek Piłki Nożnej Opole.
  24. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS Opole.
  25. Radosław i Jakub Kawiak.
  26. Węgłowski Roman Janów.
  27. FHU „TIM” Opole.
  28. Gminne Zrzeszenie LZS Lewin Brzeski.
  29. Sklep zoologiczno - wędkarski „Joker” Lewin Brzeski.
  30. Grażyna Tarka- Ruch Lewin Brzeski.
  31. „Tadimex” Tadeusz Lewczak Lewin Brzeski.
  32. FHU Trans Grzegorz Kilman Lewin Brzeski.
  33. BP Instal Bogusław Popławski.
  34. PH „Sylwek” Sylwester Kleparski Lewin Brzeski.
  35. Aisza Kebab Bar Iwona Szumega Lewin Brzeski.
  36. RD&Decor -kwiaciarnia Lewin Brzeski.
  37. Sklep „Dubinex” Agnieszka i Paweł Dubina Lewin Brzeski.
  38. Sklep „Marex”Marek Jarzębski Lewin Brzeski.
  39. Pizzeria „Klisza” Lewin Brzeski.
  40. Firma WURTH - Przedstawiciel Krzysztof Jędrzejko.
  41. Kwiaciarnia „Stokrotka” Lewin Brzeski.

 

 

Tekst: Andrzej Grabny