×
Wyszukaj w serwisie
×

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) odbywają się każdego roku we wrześniu. Skorogoszcz nieprzerwanie od 2009 roku bierze udział w tym wydarzeniu. Tegoroczna edycja EDD odbywa się pod hasłem „Moja droga”. Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez liczne działania przyczynią się do zwiększenia stopnia znajomości wspólnej historii, a tym samym wpłyną na wzmocnienie poczucia wspólnoty.  

W związku z trwającą pandemią niestety nie można zrealizować wielu punktów programu. TRL "Zielony Most" zaprasza zatem na wyjątkowe, wirtualne obchody EDD Skorogoszcz 2020, dostępne na profilach FB: facebook.com/zielonymost/ oraz facebook.com/Skorogoszcz/

Wojewódzka Inauguracja tegorocznej edycji EDD 2020 odbyła się w Małujowicach w dniu 12 września.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z informatorem EDD 2020, w którym znajdziecie Państwo ramowy program obchodów wydarzenia, które od lat jest największym świętem zabytków w Europie w poszczególnych miejscowościach województwa opolskiego.

Gmina Lewin Brzeski reprezentowana jest przez miejscowość Skorogoszcz. W programie znajdziecie Państwo: prezentację kolekcji ze zbiorów WBP w Opolu przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy, zwiedzanie kościoła parafialnego p.w. Św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy, prezentacje artystyczne dzieci oraz młodzieży, a także wirtualny spacer po Skorogoszczy.

PDFInformator EDD woj.-opolskie_2020.pdf

edd_2020_plakat_1200x900px.jpeg