×
Wyszukaj w serwisie
×

TRIATHLON STAN UMYSŁU – LEWIN BRZESKI

Dnia 6 września 2020 r. pierwszy raz w historii powiatu brzeskiego odbyły się zawody pokazowe w triathlonie - konkurencji sportowej składającej się z pływania, jazdy na rowerze oraz biegu.

Dzięki pełnemu wsparciu Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotary oraz sponsorom PSG EKOENERGIA - FOTOWOLTAIKA, RYBACKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „OPOLSZCZYZNA”, MAAX GROUP, prospołeczna grupa „Stan Umysłu” na czele z Markiem Lewandowskim oraz Łukaszem Wesołowskim zorganizowała pokazowe zawody triathlonowe.

Punktualnie o godzinie 10 rano na plaży miejskiej w Lewinie Brzeskim, przy licznie zgromadzonej publiczności, grupa 25 zawodników w sposób widowiskowy, wbiegła do wody, rozpoczynając tym samym zmagania w zawodach.

Uczestnicy mieli do przepłynięcia 475 metrów wzdłuż lewińskiego molo, ochroną zawodników zajęła się profesjonalna ekipa - AKADEMIA RATOWNICTWA WODNEGO – Marek Fortuna, Krzysztof Jęczmionek, Patryk Procajło. Następnie czekała na nich część rowerowa licząca 21 kilometrów.Trasę Lewin Brzeski – Raski- Przecza – Oldrzyszowice – Lewin Brzeski należało pokonać dwukrotnie.

Ostatni etap, czyli bieg na dystansie 4,5 kilometra, odbył się po szczycie utwardzonych wałów przeciwpowodziowych, idealnie nadających się do tego typu zawodów, na co dzień licznie odwiedzanych przez lokalną (i nie tylko) społeczność w celach sportowo - rekreacyjnych.

Za metą na zawodników czekała „strefa owocowa”, wędzony pstrąg oraz ciepły posiłek.

Infrastruktura o ogromnym potencjale, kibice wspaniale zagrzewający zawodników oraz przychylność lokalnych władz świadczą, iż triathlon w Lewinie Brzeskim ma szansę stać się imprezą cykliczną. Niesie to za sobą ogromny zasięg medialny oraz ogromną wartość w aspekcie sportowym.

Podziękowania dla:

  • Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotary,
  • PSG EKOENERGIA – FOTOWOLTAIKA – Mateusz Jaśkowiec,
  • Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „OPOLSZCZYZNA”,
  • MAAX GROUP – Opole,
  • Akademii Ratownictwa Wodnego,

składają organizatorzy i pomysłodawcy imprezy – Marek Lewandowski i Łukasz Wesołowski.