×
Wyszukaj w serwisie
×

Uroczyste otwarcie Biblioteki w Lewinie Brzeskim

Miłośnicy czytania z Lewina Brzeskiego i okolic długo czekali na dzień, w którym mogliby sięgnąć po nową lekturę z bibliotecznych regałów. Warto było jednak czekać - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zmieniła się nie do poznania po remoncie, który 29 września 2020 roku, czyli po blisko trzech miesiącach intensywnych prac, zakończył się uroczystym przecięciem wstęgi przez włodarzy miasta. 

Zmiany przeprowadzone w tym okresie dotyczyły nie tylko murów i posadzek, ale również organizacji pomieszczeń, jak i samego wizerunku Biblioteki. Już na wejściu do Biblioteki uderza jasność i czystość podłóg i ścian estetycznie kontrastujących z wyrazistymi akcentami nowych "firmowych" kolorów: czerwieni i granatu. Z przestronnej wypożyczalni dla dorosłych można przejść bezpośrednio do wszystkich pozostałych pomieszczeń: zupełnie nowej czytelni, która niegdyś była ukrytym za ścianą kącikiem dla dzieci, odświeżonej wypożyczalni dla młodych czytelników połączonej ze stanowiskami komputerowymi oraz sali gier i zabaw z regałami pełnymi książeczek dla najmłodszych. Nie brakuje też miejsca do cichej pracy, które powstało w dawnej czytelni internetowej w otoczeniu literatury popularnonaukowej. Te od dawna upragnione jasność i otwartość sprawiły, że Biblioteka stała się miejscem bardziej przyjaznym dla użytkownika oraz - nie boimy się już użyć tego określenia - nowoczesnym. Tej pięknej całości dopełnia nowe granatowo-czerwone logo Biblioteki przedstawiające w swej centralnej części budowlę wzniesioną ze stosu książek, zwieńczoną dachem budynku ratusza, w którym znajduje się sprawujący nad Biblioteką opiekę Urząd Miejski. 

Przeprowadzenie remontu nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników Biblioteki i członków ich rodzin, ale przede wszystkim bez wsparcia finansowego, którego udzielił instytucji widniejący na nowym symbolu Biblioteki Urząd Miejski z Panem Burmistrzem na czele. Dlatego też uroczyste wtorkowe otwarcie nie mogło się odbyć bez udziału władz miasta. Wstęgę przewiązaną u wejścia do odnowionej Biblioteki przecinali Pan Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego, Pan Dariusz Struski – Z-ca Burmistrza, Pan Waldemar Włodek – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Pan Robert Laszuk – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Świadkami tego wydarzenia byli nie tylko bibliotekarze. Przygotowany na tę okazję tort ozdobiony granatowymi i czerwonymi owocami uatrakcyjnił otwarcie Biblioteki zaproszonym członkiniom DKK oraz przyjaciołom Biblioteki. Z tego też miejsca pragniemy podziękować wszystkim gościom za przybycie, za miłe słowa, życzenia oraz kwiaty. 

A wszystkich tych, którzy jeszcze Biblioteki nie widzieli, zapraszamy do zwiedzania, ale przede wszystkim do wypożyczania książek.

Bibliotekę oficjalnie uznajemy za otwartą!

9.jpeg

Oficjalne otwarcie Biblioteki poprzez przecięcie wstęgi przez Burmistrza Lewina Brzeskiego

 

 

Wnętrze nowo otwartej Biblioteki