×
Wyszukaj w serwisie
×

Spływ kajakowy dla mieszkańców Gminy Lewin Brzeski

Pierwsza sobota października należała do uczestników spływu kajakowego, zorganizowanego dla mieszkańców gminy Lewin Brzeski przez Burmistrza Pana Artura Kotarę.

Udział w imprezie był bezpłatny, wystarczyło się zapisać i pojawić przy jazie wodnym w sobotni poranek. Pogoda dopisała, a malownicze tereny wzdłuż Nysy Kłodzkiej cieszyły oko wszystkich uczestników imprezy. Każda osoba lubiąca aktywnie spędzać wolny czas, miała okazję sprawdzić się na trasie liczącej ok 6 km i prowadzącej z Lewina Brzeskiego do Skorogoszczy. Uczestnicy spływu mogli czuć się bezpiecznie, asystowani przez ratowników wodno-medycznych, jak i Strażaków Ochotników z OSP Lewin Brzeski. Na mecie czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez pracowników Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Burmistrz Lewina Brzeskiego po zakończonym spływie pogratulował wszystkim jego uczestnikom wytrwałości i bezpiecznego wiosłowania, wręczając jednocześnie drobne upominki, jako pamiątkę miłego spędzenia wolnego czasu w gminie Lewin Brzeski. Pan Artur Kotara wyraził również nadzieję, iż taka forma społeczno-sportowej integracji na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminnych.

Podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców gminy Lewin Brzeski za to, że zgodzili się przyjąć zaproszenie do udziału w spływie, pracowników MGDK w Lewinie Brzeskim z dyrektorem Tadeuszem Tadlą na czele za przygotowanie poczęstunku w ramach podsumowania imprezy, Strażaków Ochotników z OSP Lewin Brzeski oraz ratowników medycznych z Regionalnego WOPR Częstochowa za zapewnienie bezpieczeństwa podczas trwania spływu, zarówno na wodzie jak i lądzie.

Sponsorem głównym wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., będący spółką Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów.  Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy www.gaz-system.pl

gaz-system_logo_rgb2.jpeg

 

Burmistrz Lewina Brzeskiego wraz ze swoim zastępcą w trakcie spływu

IMG_20201003_100211.jpeg

Uczestnicy spływu kajakowego

splyw2.jpeg

splyw1.jpeg

IMG_20201003_101331.jpeg

IMG_20201003_095823.jpeg

 

Relacja ze spływu kajakowego dostępna również po kliknięciu w poniższy link

https://www.youtube.com/watch?v=YilzctJtW_g