×
Wyszukaj w serwisie
×

ZŁOTE GODY - Medale za długoletnie pożycie małżeńskie rozdane

"Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

i przenieść ją przez całe życie"

A. BEKANTE

 

W dniu 07 października 2020r. w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanych przez Prezydenta RP, dla 22 par małżeńskich, których staż małżeński przekroczył 50 lat.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Urszula Struska przywitała przybyłych gości, a następnie oddała głos Burmistrzowi Lewina Brzeskiego - Panu Arturowi Kotarze, który w kilku ciepłych słowach pogratulował przybyłym gościom tego pięknego jubileuszu, życząc im zdrowia, pogody ducha, siły i radości z każdego wspólnie spędzonego dnia. Dodał również, iż zgromadzone na sali pary to swoiści bohaterowie, od których powinniśmy się uczyć życiowej mądrości, pozwalającej w zgodzie, miłości i poszanowaniu przeżyć pół wieku z drugim człowiekiem.

W akcie dekoracji Jubilatów towarzyszył Burmistrzowi Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek.

Odznaczone medalami zostały małżeństwa:

Państwo: Maria i Wiktor Gąsiorowscy, Eugenia i Jan Smolińscy, Genowefa i Franciszek Wysoccy, Maria i Tadeusz Pakuła, Krystyna i Bogusław Wilk, Irena i Edward Wilczyńscy, Anna i Józef Narolscy, Olga i Michał Matkowscy, Marianna i Janusz Polak, Alicja i Ryszard Budzeń, Jadwiga i Józef Pawińscy, Danuta i Władysław Kościelniak, Irena i Michał Gargała, Krystyna i Krzysztof Zawadzcy, Janina i Władysław Płuciennik, Regina i Józef Foliczko, Eugenia i Tadeusz Siruk, Sabina i Zdzisław Gryzowscy, Krystyna i Eugeniusz Czarneccy, Stanisława i Eugeniusz Hawrylak, Gertruda i Jan Idczak , Halina i Sławomir Szyndralewicz.

W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną uroczystość została ograniczona jedynie do części oficjalnej, która zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami.

Odznaczone medalami małżeństwa

gody1.jpeg

gody2.jpeg