×
Wyszukaj w serwisie
×

Otwarcie Biblioteki w Skorogoszczy

Czytelnicy skorogoskiej Biblioteki od dawna czekali na moment restrukturyzacji Biblioteki lub przeniesienia jej w inne, ładniejsze i większe miejsce. W ubiegłym roku zrodził się pomysł wygospodarowania pomieszczenia w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy i przekazania go w użytkowanie Bibliotece Publicznej. I tak powoli, od pomysłu do planu, od planu do realizacji Biblioteka zyskała nowy dom.

Cały proces planowania, remontu, przeprowadzki, zakupu nowego wyposażenia oraz przeorganizowania Biblioteki trwał kilka miesięcy. Ogromny wpływ na wszystkie te prace miała sytuacja epidemiologiczna, która ograniczała i rozciągała w czasie nasze działania. Ale warto było czekać, bo obecna Biblioteka ogromnie różni się od poprzedniej. Przestrzeń została zagospodarowana tak, by każdy czytelnik i użytkownik czuł się jak u siebie. Wyodrębnione zostały strefy dla dorosłych czytelników oraz dla dzieci, kącik komputerowy oraz prasowy. Księgozbiór został ułożony w sposób wygodny dla czytelników, z wyraźnymi oznaczeniami, zachęcając do samodzielnego poszukiwania literatury. Stonowana kolorystyka ścian, podłogi i mebli pozwoliła wyeksponować przepiękną sztukaterię na suficie. Wymiana okien i drzwi oraz nowe regały dopełniły całości sprawiając, że wnętrze nowej Biblioteki jest schludne i estetyczne.

I tak po miesiącach oczekiwań, 5 października 2020 roku, Biblioteka, już w nowej siedzibie,  ponownie otwarła swe podwoje dla czytelników.

W towarzystwie zaproszonych gości oraz wiernych czytelników odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: włodarze Gminy Lewin Brzeski – Burmistrz Pan Artur Kotara, Z-ca Burmistrza Pan Dariusz Struski i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek, a także Dyrektor PSP w Skorogoszczy Pani Renata Pawlus oraz Dyrektor MiGBP w Lewinie Brzeskim Pani Anna Bączkowska.

Po części oficjalnej goście mogli obejrzeć Bibliotekę oraz zostali zaproszeni na poczęstunek. Przy kawie i ciastku toczyła się swobodna rozmowa w niemal rodzinnej atmosferze.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za pojawienie się na naszej uroczystości i za miłe słowa.

A czytelników, i nie tylko, zapraszamy do nowej Biblioteki.

 

Oficjalne otwarcie biblioteki przez Burmistrza Lewina Brzeskiego

biblio3.jpeg

Wnętrze nowo otwartej biblioteki w Skorogoszczy