×
Wyszukaj w serwisie
×

ZBIÓRKA WIELKOGABARYTÓW w Gminie Lewin Brzeski

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m.in.:

stare meble, wersalki, stoły, krzesła, fotele, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, wózki dziecięce, deski do prasowania, karnisze, łóżeczka, kojce, przewijaki, meble ogrodowe  itp.

Ponadto w ramach akcji odbierane będą odpady niezaliczane do wielkogabarytów tj.:

ramy okienne bez szyb i bez parapetów, drzwi bez szyb, bez futryny i ościeżnic, panele, płytki PCV, kasetony, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, brodziki, kabiny prysznicowe.

Ze względu na odrębny sposób zagospodarowania do odpadów komunalnych wielkogabarytowych nie zalicza się, wobec czego nie będą odbierane odpady takie jak:

 1. zużyty sprzęt elektryczno - elektroniczny (np. lodówki, pralki, telewizory, monitory, odkurzacze itp. - można przekazać nieodpłatnie do GPSZOK);
 2. odpady budowlane i remontowe (tj. gruz, cegły, tynk, papa, farby, kafelki w ilości 400 kg/rok – można przekazać nieodpłatnie do GPSZOK);
 3. odpady niebezpieczne (takie jak farby, lakiery, chemikalia – a także opakowania po tych produktach – można przekazać nieodpłatnie do GPSZOK).
 4. opony samochodowe i rolnicze (opony samochodowe w ilości do 4szt/rok można przekazać nieodpłatnie do GPSZOK);
 5. części samochodowe (np. zderzaki, fotele, gąbki i inne);
 6. kosiarki, kosy spalinowe, wiertarki itp.;
 7. części z urządzeń i maszyn rolniczych (np. opryskiwacze, zbiorniki, beczki);
 8. wyroby zawierające azbest;
 9. oszklone ramy okienne i oszklone drzwi;
 10. zmieszane odpady komunalne,

Mieszkańcy proszeni są o wystawienie odpadów przy swojej posesji, w miejscu widocznym, z dostępem dla pojazdów obsługi odbioru odpadów, bądź w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy miejscach gromadzenia odpadów do godziny 7:00 rano w planowanym dniu wywozu odpadów.

Zabrania się wystawiania odpadów wielkogabarytowych w innym terminie niż planowana zbiórka.

Pamiętajmy, że odpady komunalne zbierane w sposób selektywny, które nie są odbierane bezpośrednio z nieruchomości można przekazać nieodpłatnie do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych (GPSZOK), znajdującego się w Lewinie Brzeskim na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Fabrycznej,.

GPSZOK czynny jest we wtorki i czwartki od godziny 13:00 do 17:00 i w soboty od godz. 8.00 do 14.00 i funkcjonuje na podstawie określonego regulaminu.

HARMONOGRAM ZBIÓRKI ODPADÓW:

 • Rejon 2 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowość: LEWIN BRZESKI 26-28.10.2020r.
 • Rejon 3 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowość: ŁOSIÓW, RÓŻYNA, LEŚNICZÓWKA 03.11.2020r.
 • Rejon 6 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowości: KANTOROWICE, PTAKOWICE, NOWA WIEŚ MAŁA, JASIONA, STRZELNIKI 04.11.2020r.
 • Rejon 5 Zabudowa wielorodzinna  i jednorodzinna miejscowości: SKOROGOSZCZ, CHRÓŚCINA, CHORZELIN 05.11.2020r.
 • Rejon 7 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowości: PRZECZA, RASKI, OLDRZYSZOWICE, SARNY MAŁE, STROSZOWICE 06.11.2020r.
 • Rejon 4 Zabudowa wielorodzinna i  jednorodzinna - miejscowości: WRONÓW, MIKOLIN, PIASKI, GOLCZOWICE, BŁAŻEJOWICE, BORKOWICE, NIWA, BUSZYCE 09.11.2020r.