×
Wyszukaj w serwisie
×

Rusza Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Samotni starsi mogą liczyć na pomoc - rusza Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Infolinia dla osób 70+:    22 505 11 11
 

W ramach programu uruchomiona zostanie dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Za pomocą infolinii seniorzy połączą się z konsultantem, który zbierze od nich informacje i dane. Następnie będą one przekazane do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na uruchomionej stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

Zadaniem gminy będzie prowadzenie rejestru seniorów, którzy zdecydowali się na pozostanie w domu i potrzebują wsparcia wolontariuszy. W pomoc włączy się również Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.

 

Ważne kroki:

Zadzwoń na infolinię.

 

Osoba z infolinii przekaże Twój numer do ośrodka pomocy społecznej w Twojej gminie.

 

Czekaj na telefon pracownika ośrodka, który skontaktuje się z Tobą i ustali wszystkie szczegóły.

 

Wolontariusz dostarczy Ci produkty lub leki, o które poprosiłeś.

 

Przekaż pieniądze na zakupy wolontariuszowi.