×
Wyszukaj w serwisie
×

FESTIWAL RECYKLINGU

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska realizuje FESTIWAL RECYKLINGU – wydarzenie bezpłatne i otwarte dla wszystkich mieszkańców w bezpiecznej formule streamingu ONLINE.

FESTIWAL RECYKLINGU odbędzie się w piątek 13 listopada 2020 r. od godziny 8:00  na żywo na platformie Facebook.

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3454865274599264/

 

Festiwal podzielony będzie na trzy bloki tematyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych gry, zabawy, warsztaty kreatywne, mini przedstawienie, ciekawostki związane z segregacją odpadów i wiele więcej. Dla dorosłych informacje o prawidłowej segregacji problematycznych odpadów, dobre praktyki, przybliżenie filozofii zero waste, warsztaty jak zmienić odpady w surowce i wykorzystać do stworzenia praktycznych przedmiotów;

Rozmowy z ekspertami w zakresie gospodarki odpadami i możliwość zadawania pytań na nurtujące tematy.

Warsztaty jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne.

 

Uczestnicy Festiwalu biorący aktywny udział zostaną nagrodzeni m.in. zestawami EKO gadżetów, biletami do instytucji kultury (kina, teatru), bonami zakupowymi, grami planszowymi edukującymi w zakresie segregacji odpadów, itp.

 

Szczegółowe informacje o Festiwalu będą pojawiać się codziennie pod wskazanym linkiem wydarzenia na Facebook’u.

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej” RPOP.05.02.00-16-0015/17, finansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.