×
Wyszukaj w serwisie
×

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to szczególna data. Dzień wyniosły i niezwykle uroczysty, który każdego Polaka, czy to w kraju, czy na obczyźnie – powinien wprawić w zadumę, ale także i wielką radość. Dzień, w którym należy oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną, niepodległą i suwerenną Polskę, gdyż z jednej strony to świadectwo historii, z drugiej zaś gwarancja, że pamięć o tych, którzy walczyli o niepodległą Ojczyznę nie zginie.

Po latach niewoli Polska znowu pojawiła się na mapie Europy i świata. Kolejne okresy obfitowały w sukcesy i tragedie, w chwile triumfu i momenty klęski. Polska je przetrwała, aby pomyślnie rozwijać się, włączyć do zjednoczonej Europy, osiągać coraz wyższy poziom gospodarczy i kulturalny.

W ramach naszej Ojczyzny funkcjonują tzw. Małe Ojczyzny. Jedną z nich jest Gmina Lewin Brzeski, która dzięki temu, iż jest niepodległa i samorządna – podobnie jak Polska - prężnie się rozwija, powstają nowe obiekty szkolne, sportowe, rekreacyjne, rozbudowywana jest infrastruktura.

Rok 2020 jest trudnym dla nas wszystkich czasem. Tym razem nie może się wspólnie spotkać i świętować. Nie mniej jednak chciałbym życzyć sobie i Państwu – mieszkańcom naszej gminy,poczucia dumy z naszej Ojczyzny, z tego, że jesteśmy Polakami, ale również z tego, iż współtworzymy naszą Małą Ojczyznę.Dlatego z dumą zaśpiewajmy dziś nasz hymn narodowy, wywieśmy w oknach flagę i na chwilę odłóżmy to co nas dzieli, zwady, nieporozumienia i po prostu bądźmy w tym dniu razem.
 

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara

 

banner-4184459_1920.jpeg