×
Wyszukaj w serwisie
×

Akcja "Szlachetna Paczka" w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim

W tym roku Przedszkole Publiczne nr 2 w Lewinie Brzeskim włączyło się do akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Nasze Przedszkole włączyło się do pomocy rodzinie z naszego powiatu. Rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola aktywnie zaangażowali się w zbiórkę potrzebnych produktów, co przyniosło wspaniałe efekty - zebraliśmy produkty konieczne do codziennego funkcjonowania, takie jak: żywność i artykuły higieniczno–sanitarne, ale również odzież, zabawki i słodycze. W zbiórkę zaangażowane były również osoby prywatne, firma „MIDCAR” Lewin Brzeski, dzięki czemu rodzina otrzymała również dwie tony węgla, naczynia kuchenne, bony towarowe do sklepu spożywczego. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. My jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji. 

Dorota Mościcka - Dyrektor Przedszkola

 
Przedszkolaki wśród przygotowanych paczek świątecznych w ramach akcji "Szlachetna Paczka"pp22.jpeg