×
Wyszukaj w serwisie
×

ŻÓŁTY TALERZ pomaga rodzinom w szkole podstawowej w Łosiowie

Żółty Talerz to największy w Polsce program wsparcia żywienia dzieci. Jest realizowany od 2016 roku w stołówkach szkolnych i świetlicach środowiskowych w skali ogólnokrajowej, we współpracy z partnerami społecznymi, np. PCK, CARITAS, TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie nawiązała współpracę z Kulczyk Foundation w 2016 roku. Dzięki niej uczniowie o trudnej sytuacji materialnej lub życiowej otrzymują zdrowe i pyszne obiady oraz uczestniczą w  licznych działaniach edukacyjnych. Organizowane są warsztaty i szkolenia dotyczące zdrowego odżywiania, w których biorą udział zarówno dzieci, jak i koordynatorzy programu. Powstały także materiały edukacyjne mówiące o tym, jak jeść pysznie i zdrowo, które trafiły do uczniów i ich rodziców.

Obecny czas trwającej pandemii jest bardzo trudny dla wielu dzieci i ich rodzin. Wiemy, że dla wielu najmłodszych obiad zjadany w szkole czy świetlicy był jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia. Dlatego wraz z zamknięciem placówek, Kulczyk Foundation wróciło do niesienia pomocy w formie, paczek żywnościowych.

Koordynatorzy ze szkoły w Łosiowie w ramach programu Żółty Talerz dostarczyli już 70 paczek żywnościowych bezpośrednio do domów swoich podopiecznych.

Żółty Talerz pamiętał również o mikołajkach! W tym roku 35 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie otrzymało pełne witamin i aromatycznych specjałów paczki, które trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci.

DZIĘKUJEMY KULCZYK FOUNDATION ZA WSPARCIE!!!