×
Wyszukaj w serwisie
×

Ruszył Program Stypendialny Horyzonty

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. 

Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce.

Fundacja Rodziny Staraków zainaugurowała swoją działalność w 2008 roku. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie. 

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce. Program stypendialny oferuje:

  • pokrycie kosztów zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek; 
  • organizację i finansowanie wakacji i ferie, podczas których stypendyści uczą się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie;
  • finansowanie nauki w szkole językowej i egzaminów na certyfikaty;
  • indywidualne podejście do stypendystów i wspieranie ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji;
  • angażowanie w projekty społeczne i obywatelskie;
  • opiekę wykwalifikowanych koordynatorów pracujących w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie psychologów. 

Zaproszenie kierowane jest do uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

Rekrutacja wystartowała 15 lutego i potrwa do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.

PDFProgram Stypendialny Horyzonty - ulotka informacyjna.pdf