×
Wyszukaj w serwisie
×

Ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Kancelaria Prezydenta RP informuje o inauguracji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Kluczowym celem ww. konkursu jest ukazanie wielowymiarowej działalności Kół w trzech obszarach, tj.: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Uczestnikami konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich, o których mowa w Ustawie z 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212,z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs przebiegać będzie dwuetapowo: I etap - wojewódzki oraz II etap - ogólnopolski. W ramach konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.
Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa uczestnictwa w wydarzeniu, dostępne są na stronie internetowej: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurskgw

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa w dniu 23 marca 2021 r.

PDFregulamin_konkursu_dla_kol_gospodyn_wiejskich_o_nagrode_malzonki_prezydenta_rp-1-1.pdf
DOCXzal._nr_1_do_regulaminu_karta_zgloszeniowa.docx