×
Wyszukaj w serwisie
×

Zbiórka WIELKOGABARYTÓW w kwietniu 2021r.

Harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych przedstawia się następująco:

 • Rejon 6 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowości: KANTOROWICE, PTAKOWICE, NOWA WIEŚ MAŁA, JASIONA, STRZELNIKI - 7 kwietnia 2021r.
 • Rejon 4 Zabudowa wielorodzinna i  jednorodzinna - miejscowości: WRONÓW, MIKOLIN, PIASKI, GOLCZOWICE, BŁAŻEJOWICE, BORKOWICE, NIWA, BUSZYCE - 12 kwietnia 2021r.
 • Rejon 5 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna miejscowości: SKOROGOSZCZ, CHRÓŚCINA, CHORZELIN - 14 kwietnia 2021r.
 • Rejon 3 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowość: ŁOSIÓW, RÓŻYNA, LEŚNICZÓWKA - 19 kwietnia 2021r.
 • Rejon 7 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowości: PRZECZA, RASKI, OLDRZYSZOWICE, SARNY MAŁE, STROSZOWICE - 21 kwietnia 2021r.
 • Rejon 2 Zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna - miejscowość: LEWIN BRZESKI - 26 kwietnia 2021r.

Mieszkańcy proszeni są o wystawienie odpadów przy swojej posesji, w miejscu widocznym, z dostępem dla pojazdów obsługi odbioru odpadów, bądź w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy miejscach gromadzenia odpadów, do godziny 7:00 rano w planowanym dniu wywozu odpadów.

Zabrania się wystawiania odpadów wielkogabarytowych w innym terminie niż planowana zbiórka.

Pamiętajmy, że niektóre rodzaje odpadów zbieranych w sposób selektywny, które nie są odbierane bezpośrednio z nieruchomości, można przekazać nieodpłatnie do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych (GPSZOK), znajdującego się w Lewinie Brzeskim na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Fabrycznej.

GPSZOK czynny jest we wtorki i czwartki od godziny 13:00 do 17:00 i w soboty od godz. 8.00 do 12.00, funkcjonuje na podstawie określonego regulaminu.

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m.in.:

stare meble, wersalki, stoły, krzesła, fotele, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, wózki dziecięce, deski do prasowania, karnisze, łóżeczka, kojce, przewijaki, meble ogrodowe, itp.

Ponadto w ramach akcji odbierane będą odpady niezaliczane do wielkogabarytów, tj.:

ramy okienne bez szyb i bez parapetów, drzwi bez szyb, bez futryny i ościeżnic, panele, płytki PCV, kasetony, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, brodziki, kabiny prysznicowe. Podczas zbiórki zabierane będą również opony z samochodów osobowych, rowerowych i motocyklowych w ilości do 4 sztuk z jednego gospodarstwa.

Ze względu na odrębny sposób zagospodarowania do odpadów komunalnych wielkogabarytowych nie zalicza się, wobec czego nie będą odbierane odpady takie jak:

 1. zużyty sprzęt elektryczno - elektroniczny (np. lodówki, pralki, telewizory, monitory, odkurzacze itp. - można przekazać nieodpłatnie do GPSZOKu);
 2. odpady budowlane i remontowe (tj. gruz, cegły, tynk, papa, farby, kafelki w ilości 400 kg/rok – można przekazać nieodpłatnie do GPSZOK);
 3. odpady niebezpieczne (takie jak farby, lakiery, chemikalia – a także opakowania po tych produktach – można przekazać nieodpłatnie do GPSZOK);
 4. opony rolnicze;
 5. części samochodowe (np. zderzaki, fotele, gąbki i inne);
 6. kosiarki, kosy spalinowe, wiertarki itp.;
 7. części z urządzeń i maszyn rolniczych (np. opryskiwacze, zbiorniki, beczki);
 8. wyroby zawierające azbest;
 9. oszklone ramy okienne i oszklone drzwi;
 10. zmieszane odpady komunalne.

DOCXINFORMACJA o zbiórce wielkogabarytów kwiecień 2021r..docx (18,47KB)