×
Wyszukaj w serwisie
×

Projekt "Siłą jest dialog"

„Siłą jest dialog” to projekt realizowany przez Fundację Mediatio, którego celem jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji w Polsce.

Realizatorzy projektu chcą pokazać, że w dobie pandemii spowodowanej SARS‐CoV‐2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści – mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.

Dodatkowe informacje o projekcie „Siłą jest dialog”:

  • adresaci: mieszkańcy / firmy / organizacje,
  • zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje),
  • forma: online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna,
  • kiedy: w okresie od 1 kwietnia 2021r do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie.

W ramach projektu oferowane są bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia trzech poniżej wypisanych sytuacji:

1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) diagnozowany jest problem i możliwości, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.

2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) znajduje jest konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji.

3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji? W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) opracowywana jest strategia działania na przyszłość.

Mediacja to bardzo skuteczna metoda na wypracowanie porozumienia i aż 70% rozmów znajduje szczęśliwy finał już po drugim spotkaniu.

Aby dowiedzieć się więcej:

+48 515 332 140, +48 721 782 222

www.mediatio.pl