×
Wyszukaj w serwisie
×

„Dwujęzyczna Opolszczyzna” w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim

Już drugi rok w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim realizowany jest program wychowania do dwujęzyczności skierowany do przedszkoli  Aglomeracji Opolskiej.  Nasze przedszkolaki bawią się z bohaterami kursu językowego dla dzieci „Baby Beetles” oraz „Tom i Keri”. Zajęcia odbywają się w przedszkolu i w domu, gdyż każde dziecko otrzymało pakiet wraz z dostępem do platformy edukacyjnej, gdzie mogą uczyć się w domu w każdej wolnej chwili. W ramach projektu dzieci wyjechały do Pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych: Świat w powiększeniu, Tajemnice światła, Szlak Zaczarowanego Świata, Mali obywatele planety Ziemia. Aktualnie we wszystkich grupach realizowane są dodatkowe projekty językowe: „Od nasionka do stołu” oraz „ I ja jestem aktorem”, dzięki którym w formie wesołej zabawy dzieci poznają nowe słówka w języku angielskim. Dzieci bardzo lubią spotkania i zabawy z małymi bohaterami kursu językowego: Tomem i Keri oraz wesołymi żuczkami z Baby Beetles. Z językiem angielskim dzieci obcują każdego dnia, dzięki czemu oswajają się z nim naturalnie. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę, przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Kurs, w którym uczestniczą nasze przedszkolaki jest pierwszym etapem dwujęzyczności naszym dzieci w przyszłości.

Dzieci z grupy Biedronki.jpegDzieci z grupy Biedronki2.jpegDzieci z grupy Biedronki

Dzieci z grupy Misie - Autobusem do teatru .jpegDzieci z grupy Misie - "Autobusem do teatru"

Dzieci w trakcie realizacji projektu - I ty możesz zostać aktorem.jpegRealizacja projektu - I ty możesz zostać aktorem.jpegDzieci w trakcie realizacji projektu "I ty możesz zostać aktorem"

Dzieci z grupy Motylki w Pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu.jpegDzieci z grupy Motylki w Pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu

Kasia z grupy Motylki już wie jak po angielsku mówimy Przedszkole.jpegKasia z grupy Motylki już wie, jak po angielsku mówimy "przedszkole"