×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzieci dla Hospicjum

Każdego roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy już plastikowe nakrętki na operację dla dzieci, grosiki dla najbardziej potrzebujących rodzin, maskotki i artykuły plastyczne dla małych pacjentów z Opolskiego Centrum Onkologii,  a nawet  kasztany dla dzików czy karmę dla psów ze schroniska. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć akcję pt. „Dzieci dla Hospicjum”, która odbyła się w naszym przedszkolu w dniach 26 - 30 kwietnia 2021r. Była to akcja dobroczynna wspierająca pacjentów przebywającym w Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, dla których obecny, pandemiczny czas jest bardzo trudny. Rozłąka z bliskimi i utrudniony kontakt sprawiają, że pacjenci czują się bardzo samotni. Poza bliskością rodzin brakuje im także podstawowym produktów higienicznych oraz słodyczy, które wcześniej dostarczały im rodziny. Celem akcji było zebranie artykułów higienicznych oraz produktów spożywczych, z których można wyczarować pyszne podwieczorki.

Mimo krótkiego czasu udało nam się zebrać sporą ilość artykułów, a także całą masę ślicznych laurek oraz obrazków dla podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli akcję „Dzieci dla Hospicjum”, za ich wielkie serce i bezinteresowność.

Katarzyna Puzio

PDFPodziękowanie za włączenie się w akcję pn. Dzieci dla Hospicjum.pdf


1.jpegGrupa Pszczółki

2.jpegGrupa Słoneczka

3.jpegGrupa Misie

4.jpegGrupa Sówki

5.jpegGrupa Myszki

6.jpegOrganizatorzy zbiórki

8.jpegPracownicy Centrum Opieki Paliatywnej Caritas Diecezji Opolskiej z artykułami ze zbiórki w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim