×
Wyszukaj w serwisie
×

Obchody z okazji Dnia Strażaka

Maj to miesiąc, w którym obchodzone są uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Strażaka. Z tej okazji Burmistrz Lewina Brzeskiego na zaproszenie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wizytował w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie, gdzie zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka, połączone z uroczystym otwarciem strażnicy. W obchodach uczestniczyli posłowie ziemi opolskiej Pani Violetta Porowska oraz Pan Paweł Kukiz.

strazak brzeg2.jpeg Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Grodkowie

strazak brzeg.jpeg Burmistrz Lewina Brzeskiego, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, Poseł na Sejm RP Pani Violetta Porowska

Obchody gminne z okazji przypadającego 4 maja Św. Floriana - Patrona Strażaków, poprzedziły obchody powiatowe. Burmistrz Lewina Brzeskiego dziękując strażakom ochotnikom za przyjęcie zaproszenia, podkreślił istotę służby strażackiej jako wielkiej misji i służby społeczeństwu, zwłaszcza teraz w dobie nowych wyzwań i zagrożeń, które trapią cały świat w związku z pandemią koronawirusa.

Jak co roku, Burmistrz odznaczył 3 strażaków ochotników, których postawa zasługuje na specjalne podziękowania. Wręczając im upominki, gratulował ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka. Byli to przedstawiciele gminnych jednostek:

  • Michał Rak – OSP Lewin Brzeski
  • Michał Kałamarz – OSP Skorogoszcz
  • Konrad Jabłoński – OSP Łosiów

W tym miejscu doskonale wpisują się słowa Erica Emmanuela Schmitta:” Kto to jest bohater? Ten, kto się nie poddaje, nie unika odpowiedzialności, pokonuje przeszkody, aby iść naprzód. Jego psychicznym orężem są odwaga, wytrwałość, optymizm”.

DSC_1299.jpegOd lewej: Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Prezes miejsko-gminny OSP RP Pan Piotr Cierpisz, wyróżnieni Strażacy Ochotnicy: Pan Michał Rak, Pan Konrad Jabłoński, Pan Michał Kałamarz, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek, zastępca burmistrza Pan Dariusz Struski