×
Wyszukaj w serwisie
×

Wyniki I etapu konkursów dla kół gospodyń wiejskich

Zakończył się pierwszy etap konkursów dla kół gospodyń wiejskich Festiwalu KGW Polska od Kuchni. Jak podaje Organizator Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane by podkreślić jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. 

Finał Festiwalu planowany jest na dzień 25 września na Stadionie Narodowym w Warszawie, wcześniej jednak każde województwo będzie miało swój własny festiwal. Na Opolszczyźnie wydarzenie to odbędzie się 19 czerwca br. w Muzeum Wsi Opolskiej.

W dniu wczorajszym opublikowane zostały wyniki pierwszego etapu konkursu. Są one dostępne pod linkiem: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/ogloszenie-wynikow-s6096?fbclid=IwAR15YIZRL2mXJz8bdHiVZJEE8ycL0j34XC360Zgab3DCVAPR4-XCdREDatw

Zwycięzcom gratulujemy, zwłaszcza, że wśród nich znalazły się dwa koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Lewin Brzeski, tj. Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich Chróścina oraz KGW Różyna "Różynianki".