×
Wyszukaj w serwisie
×

Obchody Dnia Dziecka w Gminie Lewin Brzeski

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Gminie Lewin Brzeski trwają aż 4 dni. Burmistrz Lewina Brzeskiego zaprosił do świętowania najmłodszych mieszkańców gminy już od soboty. Za nami dwa wydarzenia, oba zorganizowane na Orliku w Lewinie Brzeskim.

W sobotni poranek 29 maja zorganizowane zostały rozgrywki sportowe, tj. piłka nożna dla chłopców oraz koszykówka „3x3” dziewcząt, w których łącznie wzięło udział ok. 70 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dodatkowo mógł również powalczyć o statuetkę w poszczególnych kategoriach wiekowych i konkurencjach (rzuty osobiste, rzuty karne). Jako, że nie samym sportem żyje człowiek, dla każdego uczestnika rozgrywek przewidziany był poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.

 

  Rozgrywki sportowe, fot. A. Mihułka

received_520755948966485.jpegreceived_166925535384105.jpegMedale i statuetki wręczane dzieciom po zakończonych rozgrywkach, fot. A. Mihułka

received_479925449981526.jpegWręczenie medali przez zastępcę burmistrza Pana Dariusza Struskiego, fot. A. Mihułka

grupa dzieci.jpegZdjęcie grupowe uczestników rozgrywek po ich zakończeniu,fot. R. Gniewek

Niedziela z kolei zgromadziła całe rodziny w ramach odbywającego się pikniku. Licznym zabawom, grom i konkursom nie było końca. Plenerowy Boxing, tor przeszkód na wesoło, rodzinne zabawy ze spadochronem edukacyjnym, tor gokartowy, stanowisko do paintballa, kącik artystyczny to tylko niektóre punkty z programu. W sobotę każdy uczestnik otrzymał medal, za to w niedzielę wszystkim tym, którzy dzielnie uczestniczyli w grach i konkursach zapewniono słodki poczęstunek, popcorn, watę cukrową, możliwość zabawy na dmuchańcu.

 

  Zabawa ze spadochronem edukacyjnym

 

  Zabawy na dmuchańcu

 

  Kącik artystyczny

 

  Zabawy bańkami mydlanymi

 

  Tor gokartowy

 

  Paintball laserowy

 

  Plenerowy boxing

 

  Tor przeszkód na wesoło

Cieszymy się bardzo z licznego przybycia i uczestnictwa w obchodach zarówno dzieci jak i ich rodziców. Bo cytując słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Jednocześnie zapraszamy do dalszego świętowania. Przypominamy, że obchody Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym organizowane są w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim od 15:30, jutro z kolei przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim: od 8:00 w Filii Bibliotecznej w Skorogoszczy a od 16:00 w Bibliotece Centralnej w Lewinie Brzeskim.