×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Dziecka w terenie

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim z okazji Dnia Dziecka przygotowała mobilną grę terenową „Historia w miejscach zapisana”. Po długim okresie stagnacji i działań wyłącznie online taka forma wyjścia do czytelnika była miłą odmianą zarówno dla organizatorów jak i dla uczestników.

Dnia 1 czerwca 2021 r. o godzinie 16:00 pięć grup biorących udział w imprezie stawiło się pod budynkiem Biblioteki, aby dzięki uzyskanym tam informacjom rozpocząć wędrówkę do sześciu miejsc w Lewinie Brzeskim, o historii których warto młodym ludziom przypominać. A były nimi była Cukrownia Wróblin, Poczta, Jaz, Pałac, Kościół parafialny oraz Ratusz. Wskazówki dotyczące trasy oraz zadania w poszczególnych punktach nie należały do najłatwiejszych, jednak młodzi uczestnicy poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami bez korzystania z podpowiedzi, dzięki czemu bez problemów dotarli do wszystkich przystanków i uzbierali maksymalną liczbę punktów.

Tym sposobem w miejscu numer 6, czyli pod Ratuszem, wszystkie drużyny, po odebraniu gwarantowanych nagród za ukończenie gry, zostały dodatkowo wyróżnione upominkiem (przewidzianym dla najlepszej grupy), a było nim zaproszenie na pizzę do restauracji Klisza. Mamy nadzieję, że młodzież biorąca udział w zabawie czuje zadowolenie nie tylko z otrzymanych nagród, ale również z aktywnie spędzonego czasu na odkrywaniu historii w miejscach zapisanej.

Serdecznie dziękujemy nauczycielkom Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim – Pani Renacie Bartnickiej, Pani Małgorzacie Góźdź oraz Pani Jolancie Łuczyńskiej – za obsługę grup docierających do Pałacu oraz za poświęcony czas.

Galeria zdjęć prezentująca uczestników gry terenowej